وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور

وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور

آبیاری: به گزارش آبیاری، سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد و افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور اخطار داد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار زردرنگ نسبت به وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر و در غرب سواحل دریای خزر تا ۲.۵ متر همراه با رگبار باران، رعد و برق و تندباد لحظه ای اخطار داد.
این وضعیت از اواخر وقت سه شنبه (۸ آذرماه) تا پنج شنبه (۱۰ آذرماه) در در دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان مورد انتظار است.
براثر این مخاطرات احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و صدمه به قفس ها و احتمال صدمه به تاسیسات دریایی وجود دارد.
سازمان هواشناسی کشور برای کاهش از صدمه های این وضعیت محدودیت در سفرهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین، محدودیت در کارهای دریایی همچون ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی بخصوص در فراساحل را سفارش می کند.
این سازمان در ادامه این اخطار از وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی ۱.۵ تا ۲ متر و در فراساحل تا ۲.۵ متر اطلاع داد.
این مخاطره از جمعه (۱۱ آذرماه) تا شنبه (۱۲ آذرماه) در خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، هرمزگان احتمال می رود.
براثر این وضعیت احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و صدمه به قفس ها و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی دور از انتطار نیست.
سازمان هواشناسی کشور محدودیت در کارهای دریایی همچون سفرهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین، محدودیت در ورود و خروج کشتی به بنادر و اجتناب از صیادی بخصوص در فراساحل را سفارش می کند.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، اخطار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/09/09
10:38:18
5.0 / 5
708
تگها: سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد