اعلام استانهای بارانی و برفی طی امروز و فردا

اعلام استانهای بارانی و برفی طی امروز و فردا

آبیاری: به گزارش آبیاری، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و برف در بیشتر از ۱۲ استان کشور طی امروز جمعه(دوم دی ماه) اطلاع داد و اظهار داشت: فردا هم به جز استان سیستان و بلوچستان، در سایر مناطق کشور بارش رخ خواهد داد.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، به پیشبینی کلی آب و هوای کشور طی چند روز آینده، بر مبنای نقشه های همدیدی و آینده نگری پرداخت و اظهار نمود: امروز، جمعه (دوم دی ماه) در استانهای کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، همدان، مرکزی، بوشهر، شمال فارس و شمال خلیج فارس بارش باران و برف، وزش باد شدید موقت و در استانهای جنوبی رعد و برق رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: روز شنبه (سوم دی ماه) به جز استان سیستان و بلوچستان، در سایر مناطق کشور بارش رخ خواهد داد.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه شدت بارش در این دو روز در استانهای واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی است، اظهار داشت: یکشنبه (چهارم دی ماه) در نوار شمالی و استانهای غربی کشور و دوشنبه (پنجم دی ماه) در استانهای ساحلی خزر و شمال شرق، بارش با شدت کمتر ادامه دارد.
ضیائیان افزود: از بعدازظهر دوشنبه با ورود سامانه بارشی دیگر به کشور در شمال غرب و روز سه شنبه (ششم دی ماه) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه های البرز مرکزی بارش پیشبینی می شود. خلیج فارس هم در دو روز آینده مواج خواهد بود.
او همینطور حداکثر و حداقل دمای تهران طی سه روز آینده را اعلام و اظهار داشت: دمای تهران در روز جمعه در بیشترین و کمترین حالت خود بین ۸ تا ۳ درجه سانتیگراد، فردا بین ۶ تا ۴ درجه سانتیگراد و پس فردا بین ۵ تا ۳ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در رابطه با وضعیت جوی پایتخت هم اظهار داشت: آسمان تهران، طی امروز، جمعه کمی ابری از بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد ملایم و در شب نیمه ابری تا ابری گاهی با وزش باد پیشبینی می شود.
ضیائیان اضافه کرد: همینطور فردا، در خلال روز ابری در بعضی ساعت ها بارش باران و گاهی بارش برف و وزش باد و مه رقیق و در شب ابری در بعضی ساعت ها بارش باران و گاهی بارش برف و وزش باد و مه رقیق را شاهد خواهیم بود.
وی افزود: اما پس فردا هوای تهران ابری در بعضی ساعت ها بارش باران گاهی بارش پراکنده برف و به تدریج کاهش ابر و در بعدازظهر وزش باد پیشبینی می شود.1401/10/02
13:15:54
5.0 / 5
615
تگها: آب , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد