سلیمی:

سال جاری آلودگی هوا نسبت به سال قبل 40 درصد بیشتر بود

سال جاری آلودگی هوا نسبت به سال قبل 40 درصد بیشتر بود

به گزارش آبیاری، یک نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دستگاههای مسئول در رابطه با آلودگی هوا اظهار داشت: سال جاری آلودگی هوا نسبت به سال قبل ۴۰ درصد بیشتر بود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، علیرضا سلیمی نماینده دلیجان و محلات و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جلسه روز سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ مجلس در تذکری با اشاره به اینکه «شهید سلیمانی جمهوری اسلامی ایران را حرم می دانست و حاضر به فدای جان خود برای هزاران بار برای ملت بود و لحظه ای با دشمن قدار فالوده نخورد» اظهار نمود: شهید سلیمانی اعتقاد به ولایت فقیه را از شئون عاقبت به خیری می دانست و به هیچ دسته جناح و حزبی منتسب نبود تا همه مهر خویش را برای جذب همه فرزندان ایران گسترانیده بود.
وی ادامه داد: این شهید عزیز قهرمان ملی ماست و ما هیچ وقت از انتقام نسبت به کسانی که در این توطئه خطرناک اقدام نمودند، عقب نشینی نخواهیم کرد و توقع اینست که ۵۶ نفری که فعلاً اسمشان انتشار یافته و در این ترور عجیب دست داشتند هرچه زودتر توسط سازمان های بین المللی به محاکمه سپرده شوند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: آقای ترامپ به صراحت اعتراف به ترور شهید سلیمانی کرد؛ سوال ما از سازمانهای بین الملل است است که چه اقدامی برای برخورد این هیتلر زمان کردند؟
سلیمی همینطور در تذکر دیگری از تعلل بانکها در پرداخت وام مسکن روستایی، افزایش قیمت زمین در شهرک های صنعتی و همینطور افزایش قیمت مواد غذایی بخصوص گوشت قرمز انتقاد نمود و خواهان اقدام مسؤلان مربوطه در این حوزه ها شد.
وی در تذکری دیگر اظهار داشت: علیرغم مصوبه مجلس، تخلف آشکار در تنظیم جداول بودجه به هیچ وجه قابل پذیرش نمی باشد. مکرراً در رابطه با پرداخت ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن تذکر داده ایم؛ از ریاست دیوان محاسبات کشور می خواهم در این حوزه بررسی کند و به مجلس گزارش دهد که چه کسی تخلف کرده است.
این نماینده مجلس در تذکر دیگری ضمن اشاره به استمرار آلودکی هوا در شهرهای مختلف کشور اظهار داشت: سال جاری آلودگی هوا نسبت به سال قبل ۴۰ درصد بیشتر بود؛ آیا می دانید این تعطیلی ها چقدر به اقتصاد کشور ضربه وارد کرده است؟ تا کی باید فقط بنشینیم و تعطیل کنیم؟ چرا شهرداری، وزارت خانه های نفت، نیرو و صمت و سازمان استاندارد و سایر دستگاه ها اقدام لازم را انجام نمی دهند؟
منبع:

1401/10/13
14:58:46
5.0 / 5
691
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد