سازمان هواشناسی هشدار داد

افزایش آلودگی هوای ۸ کلانشهر

افزایش آلودگی هوای ۸ کلانشهر

آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی هوای هشت کلانشهر خصوصاً تهران و کرج و لزوم مدیریت منابع آلاینده هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی از امکان افزایش شاخص آلودگی هوا تا حد بسیار ناسالم خصوصاً برای مناطق پر تردد و صنعتی و در صورت مدیریت و کاهش منابع آلاینده ثابت و متحرک شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروههای حساس در تهران و کرج از دوشنبه تا پنجشنبه (۲۶ تا ۲۹ دی) آگاهی داد.

در اثر این مخاطره افزایش شاخص آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده ها، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک خصوصاً در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی کاهش تردد خودرو ها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیر ضروری برای تمام افراد، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا این سازمان همین طور با صدور هشدار زرد رنگ از پایداری جو وکاهش کیفیت هوا همراه با رشد شاخص از دوشنبه تا پنجشنبه (۲۶ تا ۲۹ دی) در تبریز، اصفهان، مشهد، اراک، سمنان و قزوین آگاهی داد.

بر اثر این مخاطره افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروههای حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک خصوصاً در مناطق پرتردد تا حد ناسالم پیش بینی می شود.

به سفارش سازمان هواشناسی برای جلوگیری از لطمه ها و مخاطرات ناشی از آلودگی هوا مدیریت بهینه در مصرف سوخت های فسیلی، کنترل کارهای صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز خصوصاً برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماریهای قلبی و تنفسی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

گفتنی است در پی افزایش آلودگی هوای تهران کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل جلسه داده است.
1401/10/27
10:43:36
2.5 / 5
602
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد