بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارندگی در نقاط مختلف کشور آگاهی داد که این بارندگی ها در مناطق سردسیر بصورت برف و در مناطق گرمسیر همراه با وزش باد و رعد و برق خواهد بود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار داشت: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۹ بهمن) در بخش هایی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های البرز غربی و مرکزی بارش باران و برف و در سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی افزود: دوشنبه (۱۰ بهمن) علاوه بر نواحی مذکور در بخش هایی از مرکز و جنوب غرب بارش انتظار می رود. سه شنبه(۱۱ بهمن) گستره فعالیت و شدت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی به تدریج در مرکز و شمال شرق کشور بیشتر می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار داشت: چهارشنبه (۱۲ بهمن) بارش در شمال غرب تضعیف شده و در نواحی غرب، جنوب غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه های البرز ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور و همین طور بخش هایی از شمال غرب فارس و بوشهر ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: پنجشنبه (۱۳ بهمن) سامانه بارشی در نواحی غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس، مرکز، شرق و شمال شرق فعالیت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: طی پنج روز آینده بیشینه شدت بارش عمدتاً در استانهای واقع در امتداد رشته کوه زاگرس مرکزی و سه شنبه علاوه بر این نواحی در بخش هایی از غرب کشور ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و غربی پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان در طول این مدت بارش در مناطق گرمسیر گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مرتفع و سردسیر به شکل برف و گاهی کولاک برف خواهد بود.

وی افزود: دوشنبه در مناطقی از جنوب غرب، شمال فارس، غرب کرمان و جنوب یزد، سه شنبه در بعضی مناطق جنوب غرب، غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز به تدریج شرق و جنوب شرق کشور و چهارشنبه در بعضی مناطق جنوب، غرب، مرکز، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

ضیاییان در ادامه اظهار داشت: امروز در غرب، شرق و جنوب شرق کشور افزایش نسبی دما انتظار می رود و سه شنبه و چهارشنبه دما در غرب کشور کاهش پیدا می کند.

وی افزود: یکشنبه شرق خلیج فارس، دوشنبه و سه شنبه شمال خلیج فارس و چهارشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۰ بهمن ) قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۱۱ بهمن ) ابری و در بعضی ساعات بارش باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا( ۹ و ۱۰ بهمن) بندرعباس با دمای ۲۰ و ۲۱ درجه سانتیگراد گرمترین و شهر کرد با دمای ۱۷- و ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/11/09
12:45:30
5.0 / 5
581
تگها: مسیر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد