بارش برف و باران در بیشتر استانها

بارش برف و باران در بیشتر استانها

آبیاری: آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و کاهش دما تا 8 درجه سانتیگراد در غالب نقاط کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار داشت: دوشنبه (۱۷ بهمن) در استانهای واقع در شمال غرب، غرب جنوب، غرب، برخی نقاط استانهای فارس و بوشهر استانهای واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و سه شنبه (۱۸ بهمن) علاوه بر این مناطق در خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی، کرمان و یزد بارش برف و باران و در استانهای جنوبی رعد و برق پیش بینی می شود.

وی افزود: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۹ و ۲۰ بهمن) گستره بارش ها علاوه بر این مناطق، استانهای ساحلی خزر را نیز در بر می گیرد. جمعه (۲۱ بهمن) نیز در استانهای واقع در نوار شمالی کشور و دامنه های زاگرس مرکزی بارش خواهیم داشت.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا دوشنبه و سه شنبه افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور و از چهارشنبه تا جمعه کاهش محسوس ۴ تا ۸ درجه ای دما در غالب مناطق کشور خواهیم داشت.

ضیاییان در ادامه گفت در سه روز آینده وزش باد در بیشتر مناطق کشور شایان توجه است و خلیج فارس در سه روز آینده و دریای خزر چهارشنبه و پنجشنبه مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۸ بهمن ) نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعت ها بارش باران و در شب وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه ( ۱۹ بهمن ) نیمه ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید، اواخر وقت ابری، گاهی بارش پراکنده برف با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا( ۱۷ و ۱۸ بهمن) بندرعباس با دمای ۲۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۱۲- و ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/11/17
13:44:25
5.0 / 5
567
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد