انتقاد رفیعی از بانیان وضعیت موجود حوزه محیط زیست

انتقاد رفیعی از بانیان وضعیت موجود حوزه محیط زیست

آبیاری: به گزارش آبیاری، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت دیپلماسی محیط زیستی در کشور اظهار داشت: هنوز هم برخی بانیان وضعیت موجود محیط زیست کشور سکاندار هدایت امورند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سمیه رفیعی یکی از مهم ترین مسایل در سیاست گذاری محیط زیست را «تغییر اقلیم» دانست و اظهار داشت: باید در تمام برنامه ریزی های کشور به مقوله تغییر اقلیم توجه داشت در حالیکه این مورد در برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت کشور باوجود اثرات آن جایگاهی ندارد.
وی ادامه داد: تغییر اقلیم حتما باید بعنوان یکی از زیربنایی ترین مولفه ها در حکمرانی نو لحاظ گردد. در همین راستا در آخرین جلسه شورایعالی محیط زیست به رئیس جمهور پیشنهاد دادم با عنایت به اینکه هیچ مرجعی در کشور متولی تغییر اقلیم نیست با ارائه لایحه ای به مجلس، شورایعالی محیط زیست به شورایعالی محیط زیست و تغییر اقلیم تغییر رویکرد و عملکرد داشته باشد.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس تصریح کرد: یکی از موارد مهم در حوزه تغییرات اقلیم، وقوع توفان های گرد و غبار و پدیده بیابان زایی است که در کشور و منطقه باعث نتایج فراوانی همچون مهاجرت های اقلیمی شده است.
به قول وی نبود یک مرکز واحد رصد و پایش منطقه ای گرد و غبار مبحث مهمی است که به صورت ویژه با حمایت رئیس مجلس پیگیری شده و در این خصوص تشکیل دبیرخانه مجازی دائم در سطح پارلمان بین کشورهای منطقه منا در نشست سیاسی هلسینکی مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس خاطرنشان کرد: فعال سازی دیپلماسی محیط زیستی با عنایت به تاثیرات مناطق غربی و شرقی کشور از فعالیتهای توسعه افسار گسیخته و غیرمنصفانه پیرامون مرزهای کشور از لزوم های وزارت خارجه باید باشد.
نماینده تهران اظهار داشت: مردان دیپلماسی باید منطقه اردبیل و دشت مغان، خوزستان و هورالعظیم و ایلام، سیستان و بلوچستان و تالاب هامون و رود هیرمند را دریابند؛ هرچند زمان زیادی را به انفعال و بی خیالی سپری کردیم.
رفیعی در انتها با بیان اینکه «هنوز هم برخی بانیان وضعیت موجود وضعیت محیط زیست سکاندار هدایت امورند»، اظهار داشت: وضعیت موجود را دریابید و «همان همیشگی ها» را از سکانداری این امور دور کنید.1401/12/07
12:46:53
5.0 / 5
472
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد