ضرورت مصرف بهینه آب هنگام ایام خانه تکانی

ضرورت مصرف بهینه آب هنگام ایام خانه تکانی

آبیاری: به گزارش آبیاری، رئیس اداره مدیریت زیست محیطی آب وخاک و پسماند اداره کل محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به خشکسالی و کمبود آب در شهرهای بزرگ بخصوص تهران اظهار نمود: شهروندان شست وشوی قالی و پرده را تا حد امکان در خانه انجام ندهند و به مراکز مخصوص محول کنند چونکه آب منازل از نوع آب آشامیدنی است و نباید برای شست وشوی قالی و پرده مصرف شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، فاطمه اکبرپور در گفت و گو با یک شبکه رادیویی اظهار نمود: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ما با سنت حسنه پیرایش و خانه تکانی در همه مراکز شامل مسکونی و غیرمسکونی مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به خشکسالی و کمبود آب در شهرهای بزرگ بخصوص تهران سفارش ما به هم وطنان مخصوصاً شهروندان اینست که خانه تکانی را به روزهای پایانی سال موکول نکنند و تا حد امکان در مصرف آب صرفه جویی کنند.

رئیس اداره مدیریت زیست محیطی آب وخاک و پسماند اداره کل محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: شهروندان شست وشوی قالی و پرده را تاد حد امکان در خانه انجام ندهند و به مراکز مخصوص محول کنند چونکه آب منازل از نوع شرب است و نباید برای شست و شوی قالی و پرده مصرف شود.

وی در انتها خاطرنشان کرد: پسماندهای حجیم مانند مبلمان که قابلیت بازیافت و استفاده را دارند بهتر است که در اختیار مراکز خیریه قرار گیرد. پسماندهایی مانند هدفون و باتری و کاغذ هم باید جمع آوری شوند و اگر این امکان وجود ندارد که پسماند را به کسی دهیم باید آنرا در اختیار غرفه های پسماند شهری قرار دهیم که پسماندهای خشک را تحویل می گیرند.

منبع:

1401/12/23
10:05:11
5.0 / 5
465
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد