ضرورت تجهیز محدوده تردد یوزپلنگ ها به دوربین های کنترل سرعت

ضرورت تجهیز محدوده تردد یوزپلنگ ها به دوربین های کنترل سرعت

آبیاری: به گزارش آبیاری، سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بر ضرورت تجهیز محدوده تردد یوزپلنگ آسیایی به دوربین های کنترل سرعت و اعمال قانون برای رانندگان متخلف در این محدود پرتردد تاکید نمود.


محمد حمیدی، ۲۱ فروردین در جلسه بررسی وضعیت جاده میامی _ عباس آباد و چگونگی اجرای ادامه طرح فنس کشی به منظور پشتیبانی از یوز پلنگ آسیایی بر ضرورت محافظت از حیات وحش تاکید و اظهار نمود: حیات وحش ؛ خارج از اختیار انسانهاست و بنابراین برنامه ریزی ها باید بگونه ای صورت گیرد که خطری حیوانات و حیات وحش را تهدید نکند.
معاون استاندار سمنان اظهار داشت: عدم عرضه برنامه جامع و کامل در مبحث مهم محافظت از حیات وحش، باعث تحمیل هزینه فراوان برای کشور است.
وی ضمن اشاره به تلف شدن بعضی از حیات وحش در تصادفات جاده ای اضافه کرد: ضرورت اتخاذ تصمیم کارشناسی در بحث محافظت از یوز پلنگ آسیایی امری ضروری و لازم است و می بایست این تصمیمات بر اساس اظهار نظرات کارشناسی و بر مدار تخصصی صورت گیرد.
حمیدی اظهار داشت: عرضه طرح جامع و تخصصی با دیدگاه زیست محیطی و با محوریت حفظ حیات وحش، امری گره گشاست که باعث تعیین تکلیف تمام دستگاهها و مراجع موثر خواهد بود.
معاون استاندار سمنان ضمن اشاره به تلف شدن یک یوز در حوالی عباس آباد در هفته گذشته اضافه کرد: به منظور ادامه امکان تردد حیات وحش در محور اصلی میامی - عباس آباد نیازمند عرضه طرح جامع و تخصصی از جانب سازمان محافظت از محیط زیست هستیم که بر مبنای آن ضمن تعیین اولویت بخشی اعتبارات مورد نیاز، تمامی دستگاهها نیر بر محوریت آن اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: تجهیز محدوده تردد یوز پلنگ آسیایی به دوربین کنترل سرعت و اعمال قانون برای رانندگان متخلف که سرعت تعیین شده در این محدوده را رعایت نکنند باعث دقت نظر و پیشگیری از تصادف یوزها با وسایط نقلیه خواهد شد.
حمیدی افزود: توجیه و اطلاع رسانی مناسب به دامداران و عشایر محلی در مورد چگونگی چرای دام و برخورد با حیات وحش امری لازم و ضروریست که باید با جدیت پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه انسان عامل اصلی تخریب محیط زبست است و خطرات و تهدیدهای انسانی به مراتب بیشتر از صدمه های دام و احشام به محیط زیست است، اظهار داشت: فاز بندی طرح کارشناسی محافظت از یوز پلنگ، جذب اعتبارات مورد نیاز و تدابیر حفاظتی در مورد خوروهای عبوری باید با اولویت پیگیری شود.
معاون استاندار سمنان اضافه کرد: لازم است تا ستاد ساماندهی دام در ذخیره گاه های زیست محیطی با محوریت اداره کل محافظت از محیط زیست تشکیل و ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری، امور عشایر، فرمانداری و... ضمن تعامل مناسب با اداره کل محیط زیست، نسبت به تشکیل جلسات ماهیانه با هدف بررسی مسائل ذخیره گاه ها، تشکیل گردد.
وی اظهار داشت: آگاه سازی و ایجاد حساسیت در جوامع محلی نسبت به محافظت از محیط زیست و مناطق مهم حفاظت شده و عرضه طرح یکپارچه تا تحقق اهداف امری کاملا ضروری و لازم الاجراست.
حمیدی تصریح کرد: باید از ظرفیت فعالان محیط زیست بعنوان حافظان محیط زیست و نگهبانان حیات وحش، به نحو مناسب استفاده گردد.
منبع:

1402/01/21
21:46:27
5.0 / 5
412
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد