ورود سامانه بارشی به غرب کشور طی جمعه

ورود سامانه بارشی به غرب کشور طی جمعه

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در بعضی مناطق کشور همین طور نفوذ سامانه بارشی جدید از غرب طی جمعه (اول اردیبهشت) آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره ی شرایط جوی کشور اظهار داشت: دوشنبه (۲۸ فروردین) در بعضی نقاط استانهای کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان، سه شنبه (۲۹ فروردین) در بعضی نقاط کرمان، سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و فارس چهارشنبه و پنجشنبه (۳۰ و۳۱ فروردین) در جنوب کرمان، شمال هرمزگان، شمال و شرق فارس و جمعه ( اول اردیبهشت) در ارتفاعات کرمان در ساعات پس از ظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و گاهی خیرش گردوخاک پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: در نیمه شمالی کشور نیز دوشنبه در بعضی نقاط شمال غرب استانهای واقع در دامنه های زاگرس مرکزی، گیلان، مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط خراسان رضوی و سه شنبه تا پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: جمعه سامانه بارشی وارد کشور می شود و در شمال غرب و غرب سبب بارش خواهد شد.

وی اضافه کرد: در دو روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید و در بعضی نقاط خصوصاً منطقه زابل گردوخاک پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استانهای ساحلی خزر و اردبیل افزایش محسوس دما خواهیم داشت. نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان دوشنبه مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۹ فروردین) نیمه ابری و در بعضی ساعت ها وزش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه ( ۳۰ فروردین) صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد و اواخر وقت افزایش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۹ فروردین) بندرعباس، اهواز و زاهدان با دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و فردا (۲۹ فروردین) اهواز با دما ۳۱ و ۳۵ گرمترین و شهر کرد با دمای صفر و یک درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور هستند.
1402/01/28
11:42:43
5.0 / 5
480
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد