خط و نشان مجلس برای مدیران متخلف

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس: برخورد با ترک فعل های محیط زیست ادامه خواهد یافت

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس: برخورد با ترک فعل های محیط زیست ادامه خواهد یافت

آبیاری: به گزارش آبیاری، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن اشاره به صدور قرار جلب ۵ مسئول در ارتباط با اجرا نشدن قانون هوای پاک تصریح کرد: برخورد با ترک فعل های محیط زیست ادامه خواهد یافت.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سمیه رفیعی ضمن اشاره به مبحث آلودگی هوا در کشور اظهار داشت: آلودگی هوا سال هاست که به معضلی تبدیل گشته ولی رغم وجود قوانین کافی در این عرصه شاهدیم که این مشکل برطرف نشده است.
وی ادامه داد: یکی از دلایل عدم حل این مشکل بی توجهی به قوانین وضع شده است بشکلی که بر مبنای برآوردهای انجام شده پارسال حدودا تمامی ۲۳ دستگاه مسئول در این عرصه به وظایف خود به صورت کامل عمل نکرده و در مواردی هم ترک فعل داشتند.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار داشت: به دنبال تذکرات مختلف به این دستگاه ها و عدم اجرای قانون، فراکسیون محیط زیست مجلس در جهت وظایف نظارتی خود، سال قبل پرونده ترک فعل مدیران این دستگاه ها را تهیه و بعد از طرح در صحن علنی مجلس با ۱۸۸ رای موافق به دستگاه قضایی برای پیگیری ارائه کرد.
وی اظهار داشت: خوشبختانه با رایزنی صورت گرفته، قوه قضاییه به شکل جدی پای کار آمد و پرونده سریعا مورد رسیدگی قرار گرفت و روز گذشته هم حکم جلب ۵ نفر از مسؤلان این دستگاه ها صادر شد.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تکیه بر اینکه مجلس از حقوق عامه کوتاه نمی آید خاطرنشان کرد: فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن پیگیری و رصد اجرای قانون هوای پاک به صورت ماهانه و سالانه در صورت هرگونه قصور مجدد، پرونده ترک فعل جدیدی تهیه و به دستگاه قضایی ارسال می کند.
وی در مورد سایر قوانین محیط زیستی ضمن تقدیر از سرعت عمل دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان اظهار داشت: فراکسیون محیط زیست پایش و رصد سایر قوانین مرتبط در حوزه محیط زیست را با عنایت به حساسیت این موضوعات و ارتباط مستقیم با سلامت شهروندان در دستورکار خود دارد و سایر متخلفان باید منتظر برخوردهای جدی باشند.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس تصریح کرد: مسؤلان باید بدانند که تغییر دولت ها و تغییر پست های مدیریتی شان باعث نمی شود که از عدم اجرای قانون فرار کنند و بطور قطع دستگاههای نظارتی به سراغ آنها خواهند آمد.1402/01/29
22:04:59
5.0 / 5
396
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد