مدیركل حفاظت محیط زیست لرستان خبر داد:

بهره برداری از بزرگترین مرکز لابراتوار و پایش محیط زیست غرب کشور امسال

بهره برداری از بزرگترین مرکز لابراتوار و پایش محیط زیست غرب کشور امسال

آبیاری: به گزارش آبیاری، لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار داشت: پروژه بزرگترین مرکز لابراتوار و پایش محیط زیست غرب کشور در استان در نیمه نخست سال ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسید.


علی سالاروند دهم اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: پروژه بزرگترین لابراتوار و مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان پس چندین سال توقف و کندی در روند تکمیل در یکسال گذشته و با تخصیص اعتبارات لازم و قابل توجه از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی داشته و بعد از ۱۰ سال بلاتکلیفی برای نیمه نخست سال ۱۴۰۲ در شرف بهره برداری قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: بیشتر از ده سال است از شروع راه اندازی این پروژه بزرگ می گذرد و در این زمان علیرغم عدم تکمیل و بدهی به پیمانکار چندین بار به صورت صوری و بدون حتی وجود زیرساخت های اولیه نظیر آب و برق، گاز و حتی اتصال سیستم فاضلاب، در اواخر دولت قبل و به صورت مجازی افتتاح شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن اشاره به این که اداره کل حفاظت محیط زیست استان با کمبود فضای اداری مناسب مواجه می باشد و همینطور لابراتوار فعلی این اداره کل فرسوده و ساختمان آن گرفتار رانش شده است، اضافه کرد: از همان بدو شروع کار تکمیل و افتتاح واقعی و بهره برداری از این پروژه در اولویت برنامه های کاری اداره کل قرار گرفت که با پیگیری های مداوم در سال ۱۴۰۱ و نهایتا مساعدت قابل تقدیر استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و بویژه ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، اعتباری معادل مجموع اعتبارات چندین سال قبل برای پروژه مذکور مصوب و ۱۰۰ درصد تخصیص داده شد که این اتفاق مهم منجر به تسویه بخش قابل توجهی از طلب سنوات گذشته پیمانکار و شروع روند تکمیل پروژه پارسال و اوایل سالجاری شد.
سالاروند تصریح کرد: جهت بهره برداری از پروژه، خرید انشعابات آب و فاضلاب، برق و... با همکاری اداره کل راه و شهرسازی بعنوان کارفرمای پروژه انجام و عملیات اجرایی آنها توسط پیمانکار اتمام یافته و همینطور نصب و راه اندازی سیستم گرمایش و سرمایش هم تا پایان اردیبهشت ماه پایان خواهد یافت.
وی این پروژه را برای استان بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: این مرکز آزمایشگاهی دارای بخش های آب و فاضلاب، هوا، خاک، میکروبی و... است و قابلیت سنجش کلیه پارامترهای آب و فاضلاب، هوا، خاک و میکروبی را خواهد داشت و می تواند نسبت به آنالیزهای آزمایشگاهی تخصصی در حوزه محیط زیست و بهداشت کمک قابل توجهی به سلامت و بهداشت عمومی و حفظ سلامت شهروندان کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان افزود: این پروژه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در ابتدای سالجاری و همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان، افتتاح و به صورت رسمی بعنوان یک ظرفیت مهم بهره برداری شود.
منبع:

1402/02/11
11:50:20
5.0 / 5
444
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد