ورود سامانه بارشی به کشور

ورود سامانه بارشی به کشور

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور و بارش باران در بیشتر استانها، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی استانها و افزایش 6 تا 8 درجه ای دما از پنجشنبه (21 اردیبهشت ماه)در استانهای ساحلی خزر و اردبیل آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط جوی کشور اظهار داشت: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۹ اردیبهشت) با ورود سامانه بارشی از غرب کشور به تدریج در استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، مرکزی، چهار محال و بختیاری، خوزستان، غرب اصفهان، ارتفاعات و دامنه های البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان و سواحل غربی دریای خزر بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نواحی مستعد ریزش تگرگ همین طور در بخش هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، قم و کهگیلویه و بویراحمد رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۲۰ اردیبهشت) فعالیت سامانه بارشی در بخش هایی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز، مرکز و شمال شرق کشور و پنجشنبه (۲۱ اردیبهشت) در شمال شرق و با شدت کمتر در شمال غرب، ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه و شنبه (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت) نیز در بعضی مناطق شمال غرب، غرب و سواحل غربی دریای خزر افزایش ابر گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می رود.

وی افزود: سه شنبه و چهارشنبه در غرب، جنوب غرب، شرق، شمال شرق و مرکز، پنجشنبه و جمعه در شرق و شمال شرق و شنبه در شمال غرب و غرب کشور در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید تا شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

ضیاییان در ادامه اظهار داشت: چهارشنبه در استانهای ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش نسبی دما و پنجشنبه در این نواحی افزایش ۶ تا ۸ درجه ای دما رخ می دهد.

وی اضافه کرد: امروز دریای خزر، سه شنبه و چهارشنبه مرکز و شمال خلیج فارس، پنج شنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و جمعه مرکز و شرق خلیج فارس مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا ( ۲۰ اردیبهشت) قسمتی ابری تا ابری، در بعضی ساعت ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۲۱ اردیبهشت) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ اردیبهشت) اهواز با دمای ۳۹ و ۴۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهر کرد با دمای ۱ و ۲ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1402/02/19
10:24:29
5.0 / 5
365
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد