زباله های پلاستیکی و خطر وقوع سیلاب های مهیب در جهان

زباله های پلاستیکی و خطر وقوع سیلاب های مهیب در جهان

آبیاری: آبیاری: نتایج یک بررسی جدید نشان می­ دهد که زباله ­های پلاستیکی میلیونها انسان فقیر در جهان را در معرض خطر سیل قرار می دهد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سیل مهیبی که سال ۲۰۰۵ در شهر بمبئی در هند صورت گرفت و به مرگ ۱۰۰۰ نفر منجر گردید، به سبب وجود یک مشکل ساده بود؛ کیسه­ های پلاستیکی سبب انسداد زهکش سیلاب و تخلیه آب ناشی از جاری شدن سیلاب شده بود.
حالا پژوهشگران در گزارش جدیدی بمنظور کوشش برای حل این مشکل، تخمین زده­ اند که ۲۱۸ میلیون نفر از فقیرترین مردم جهان در معرض خطر سیل شدید و مکرر ناشی از رها شدن زباله های پلاستیکی هستند. این رقم برابر با جمعیت انگلیس، فرانسه و آلمان است. این گزارش نشان می­ دهد که حدود ۴۱ میلیون نفر از این افراد کودکان، افراد مسن و افراد دارای معلولیت هستند.
پژوهشگران انگلیسی دریافتند که مردم کشورهای کامرون، نیجریه، جمهوری دموکراتیک کنگو، غنا، بنگلادش و اندونزی به سبب انسداد سیستم­ های زهکشی ناشی از رها شدن زباله­ های پلاستیکی، سیلاب­ های شدیدتری را در چند سال اخیر تجربه کرده­ اند.
بگفته پژوهشگران در این کشورها زباله­ های پلاستیکی "ضریب افزایش خطر" برای سیل به حساب می­ آیند.
پژوهشگران انگلیسی برای شناسایی افرادی که بیشتر در معرض خطر سیل قرار دارند، از نتایج مطالعه مربوط به خطر وقوع سیل و فقر که در سال ۲۰۲۲ انجام گرفته، استفاده کردند که برمبنای آن ۱.۸ میلیارد نفر در ۱۸۸ کشور جهان در معرض خطر سیل قرار دارند. آنان در بررسی جدید خود تنها به کشورهایی با درآمد کم و متوسط و ​​با سیستم زهکشی شهری و مدیریت ضعیف زباله پرداختند.
پژوهشگران تاکید کردند: در سرتاسر جهان، از برزیل تا جمهوری کنگو و از مالاوی تا بنگلادش آلودگی پلاستیکی وقوع سیل ها را بدتر می کند و بدون اقدام قاطع، این مشکل بدتر خواهد شد.
به گزارش روزنامه گاردین، آلودگی ناشی از زباله­ های پلاستیکی در دهه گذشته دو برابر شده­ است و پیش بینی می­ شود تا سال ۲۰۶۰ این میزان به سه برابر افزایش پیدا کند. تنها ۹ درصد از زباله­ های پلاستیکی در سطح جهان بازیافت می­ شوند.
منبع:

1402/03/05
14:20:19
5.0 / 5
393
تگها: آب , آلودگی , تجربه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد