به مناسبت روز جهانی محیط زیست ؛

سالانه بیشتر از ۴۰۰ میلیون تن پلاستیک در سراسر دنیا تولید می شود

سالانه بیشتر از ۴۰۰ میلیون تن پلاستیک در سراسر دنیا تولید می شود

به گزارش آبیاری، هر ساله «روز جهانی محیط زیست» در تاریخ پنج ژوئن گرامی داشته می شود. بر اساس گزارش سازمان ملل، سالانه بیشتر از ۴۰۰ میلیون تن پلاستیک در سراسر دنیا تولید می شود که نیمی از آن فقط برای یک مرتبه استفاده طراحی شده است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا به نقل از «هندوستان تایمز»، زمینی که روی آن زندگی می نماییم را میتوان همچون بستری امن و سخاوتمند دانست که حیات را در این سیاره سالم نگه داشته است و نقش مهمی در حفظ سلامت تمام موجودات زنده ایفا می کند همینطور غذا، سرپناه و هوا برای موجودات زنده فراهم و تمام نیازهای انسان را برآورده می کند. به همین ترتیب محیط زیست تعادل اکولوژیک روی زمین را هم حفظ می نماید.

روز جهانی محیط زیست یکی از بزرگترین رویدادهای سالانه است که توسط سازمان ملل متحد (UN) برای ایجاد آگاهی در مورد اهمیت طبیعت و فضای سبز گرامی داشته می شود.

مجمع سازمان ملل متحد روز جهانی محیط زیست را برای نخستین بار در سال ۱۹۷۲ میلادی تعیین کرد و در سال ۱۹۷۴ میلادی این روز با شعار «تنها یک زمین» گرامی داشته شد. سال جاری (۲۰۲۳) هم این روز با شعار «بازیابی اکوسیستم» و با مبحث «راه حل هایی برای آلودگی پلاستیکی» گرامی داشته می شود.

طبق گزارش سازمان ملل، سالانه بیشتر از ۴۰۰ میلیون تن پلاستیک در سراسر دنیا تولید می شود که نیمی از آن فقط برای یک مرتبه استفاده طراحی شده است.

روز جهانی محیط زیست فرصتی است تا به این فکر نماییم که چگونه بخشی از طبیعت و چقدر برای بقا به آن وابسته هستیم.
1402/03/16
09:49:26
5.0 / 5
327
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد