در حاشیه جلسه هیات دولت

پیگیری حقابه هیرمند از مسیر دیپلماتیک

پیگیری حقابه هیرمند از مسیر دیپلماتیک

آبیاری: به گزارش آبیاری، رییس سازمان محیط زیست درباره ی پیگیری وضعیت حقابه هیرمند اظهار داشت: دراین زمینه مباحث دیپلماتیک مطرح است و امیدواریم به نتیجه برسد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، علی سلاجقه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید موارد مربوط به آبخیزداری در ارتفاعات رعایت شود تا شاهد مسائل فعلی نباشیم. لایحه جامع آبخیزداری از طرف رییس جمهوری مطرح شده که امیدوار هستم هرچه سریعتر در دستور کار دولت قرار گیرد و مجلس هم دراین زمینه همکاری کند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره ی تهیه طرح گردشگری پایدار تالاب شادگان اظهار داشت: طبق همان قولی که داده بودیم این طرح را هفته قبل به رییس جمهوری ارائه کردیم.
سلاجقه درباره ی پیگیری وضعیت حقابه هیرمند هم اشاره کرد: دراین زمینه مباحث دیپلماتیک مطرح است و امیدواریم به نتیجه برسد.
رییس سازمان محیط زیست در پاسخ به پرسشی درباره ی وضعیت سدها در پی بارندگی های اخیر و جاری شدن سیلاب ها اظهار داشت: شرایط اقلیمی کشور به گونه ای است که این موارد دور از انتظار نیست و در تابستان هم باید شاهد وقوع سیلاب های مهیب باشیم و مدیریت جامع حوزه آبخیزداری کشور اگر صورت گیرد، همه دستگاهها مکلف می شوند در قالب یک برنامه مشخص وظایف خودرا انجام دهند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره ی وضعیت برخورداری از آب آشامیدنی در سیستان و بلوچستان اشاره کرد: دولت اجازه نمی دهد مردم مرزنشین ما که از کیان کشور دفاع می کنند با مشکل مواجه شوند. دولت تکلیف خود در تامین آب آشامیدنی را اولویت اول می داند. چنین چیزی واقعیت ندارد اما بحث حقابه را هم پیگیری می نماییم.
سلاجقه همین طور اعلام نمود: هفته قبل در منطقه توران یک یوز با چهار توله مشاهده شده است. برای نخستین بار معاون راه و شهرسازی و محیط زیست در منطقه توران حاضر شدند و مصوبات اجرائی شده است، هم نور و هم سرعت گیر در این منطقه برای حفاظت بیشتر درحال آماده سازی است.
وی اظهار داشت: در سازمان ملل هم روز ۲۱ تیرماه به عنوان روز بین المللی مقابله با گردوغبار به پیشنهاد جمهوری اسلامی تصویب گردید.1402/03/24
12:12:20
5.0 / 5
320
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد