اخطار نارنجی وقوع رگبار و وزش باد شدید در بعضی استان ها

اخطار نارنجی وقوع رگبار و وزش باد شدید در بعضی استان ها

آبیاری: به گزارش آبیاری، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در دو استان و وزش باد شدید در خراسان جنوبی اخطار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ آورده است: از پنج شنبه تا شنبه (۱ تا ۳ تیرماه) وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در بعضی نقاط تگرگ در شمال استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیشبینی می شود.

در این شرایط جوی آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، صاعقه، خسارت به سازه های موقت همچون بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ دور از انتظار نیست ازاین رو اجتناب از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیتهای کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استقامت سازه های موقت، رعایت فاصله از ساختمان های در دست ساخت یا نیمه کاره، با عنایت به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت به بخش کشاورزی و پارک خودرو ها در مناطق مسقف سفارش می شود.

در ادامه این اخطار ضمن اشاره به افزایش گرادیان فشاری آمده است: از پنج شنبه تا شنبه وزش باد نسبتا شدید تا شدید و خیزش گردوخاک در خراسان جنوبی رخ می دهد و به دنبال آن در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری همچون سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال ها و درختان کهنسال وجود دارد.

بر اساس سفارش هواشناسی اجتناب از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استقامت سازه های موقت، احتیاط در فعالیتهای عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال مد نظر قرار گیرد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
1402/04/01
20:06:21
5.0 / 5
347
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد