استاندار تهران:

فرهنگسازی در حوزه محیط زیست ضرورتی انکار ناپذیر است

فرهنگسازی در حوزه محیط زیست ضرورتی انکار ناپذیر است

به گزارش آبیاری، استاندار تهران توجه هر چه بیشتر به مبحث محیط زیست را مهم دانست و اظهار داشت: فرهنگسازی در حوزه محیط زیست یک لزوم انکار ناپذیر است و رویدادهای فرهنگی محیط زیستی و آموزش های لازم باید این هدف را دنبال و محقق کند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، علیرضا فخاری ضمن اشاره به وظیفه همگانی جهت حفظ محیط زیست اظهارکرد: پیشرفت دانش بشر در حوزه های مختلف و ارتقاء سطح رفاه اجتماعی، نیازهای جدیدی را در جهان کنونی پیش روی انسان ها قرار داده و تأمین این نیازها بدون توجه به فعالیتهای توسعه میسر نخواهد بود.

وی صدمه به منابع طبیعی، ملی و انسانی را نتیجه عدم توجه به محیط زیست عنوان نمود و اضافه کرد: بی توجهی به محیط زیست نتایج ناگواری را بر زمین تحمیل کرده و در صورت ادامه این روند، نتایج به مراتب ناگوارتری برای زمین رقم می زند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: امروزه معضلات، مشکلات و تنگناهای محیط زیستی، دیگر یک مبحث محلی و یا حتی ملی به شمار نمی آید، بلکه با عنایت به وابستگی در هم تنیده محیط زیست با ابعاد مختلف زندگی بشر، هر پیامد محیط زیستی در هر نقطه از کره زمین، موضوعی فراگیر برای همه خواهد بود.

فخاری با تکیه بر ضرورت گسترش فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست و استفاده از تمامی ظرفیتهای ممکن اظهار داشت: یکی از اقداماتی که به اشاعه فرهنگ محافظت از محیط زیست و ایجاد انگیزه در عموم مردم کمک می نماید برگزاری رویدادهای محیط زیستی به مانند جایزه ملی محیط زیست است.

طبق گزارش دبیرخانه سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست، وی ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای فعالان محیط زیست ضمن اشاره به سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست تصریح کرد: امیدواریم این رویداد ملی فرصتی باشد تا ضمن تبادل اندیشه ها و دستاوردهای حوزه محیط زیست، با تشکیل انگیزه برای ارتقاء و گسترش فرهنگ محافظت از محیط زیست گامی مهم و اثرگذار در توسعه پایدار کشور برداشته شود.

منبع:

1402/04/04
09:28:32
5.0 / 5
369
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد