معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

دولت سیزدهم برای بهبود وضعیت زیست محیطی کشور عزم جدی دارد

دولت سیزدهم برای بهبود وضعیت زیست محیطی کشور عزم جدی دارد

به گزارش آبیاری، قم معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به عزم جدی دولت مردمی سیزدهم برای بهبود وضعیت زیست محیطی در کشورمان، اظهار داشت: استان قم با عنایت به تراکم بسیار بالای جمعیتی و صنعتی، خشکسالی گسترده و قرار گرفتن در چهارراه مواصلاتی کشور، دارای تهدیدات زیست محیطی گسترده ای است.


به گزارش آبیاری به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، ایرج حشمتی امروز ۵ تیرماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم، اظهار داشت: بر مبنای اصل ۵۰ قانون اساسی، محافظت از محیط زیست وظیفه عموم اشخاص حقیقی و حقوقی بوده و ایجاد آلودگی و تخریب آن به هر نحو ممنوع است؛ این اصل مترقی مسیر را برای همه مردم و مسؤولان به خوبی روشن کرده است.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مهم ترین چالش های زیست محیطی کشور را در ۵ محور آب، گرد و غبار و آلودگی هوا، مصرف انرژی، تغییر کاربری اراضی و تنوع زیستی دانست و اظهار داشت: متأسفانه استان قم در دو محور نخست، وضعیت خوبی ندارد و گرفتار کم آبی، عدم بازچرخانی آب و آلودگی منابع آبی، تا بحران پیش رونده گرد و غبار است.
حشمتی اقدامات انجام گرفته در کشور برای مقابله با پدیده گرد و غبار را نسبت به گستردگی کانون های فعال بسیار اندک دانست و اضافه کرد: به ابتکار جمهوری اسلامی ایران، روز ۲۱ تیرماه (۱۲ ژوئیه) به نام «روز مقابله با طوفان های گرد و غبار» در تقویم بین المللی ثبت شده است.
وی ضمن اشاره به عزم جدی دولت مردمی سیزدهم برای بهبود وضعیت زیست محیطی در کشورمان، بیان نمود: استان قم با عنایت به تراکم بسیار بالای جمعیتی و صنعتی، خشکسالی گسترده و قرار گرفتن در چهارراه مواصلاتی کشور، دارای تهدیدات زیست محیطی گسترده ای است.
حشمتی در انتها با اعلان اینکه امیدواریم همه دستگاههای اجرایی در استان قم نسبت به حفظ و حراست از محیط زیست دغدغه مند باشند، خاطرنشان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برای انجام هرچه بهتر وظایف خود، به لحاظ منابع انسانی و اعتباری، نیازمند تقویت و حمایت حداکثری است.
در انتها این مراسم از خدمات گرانقدر سیدرضا موسوی مشکینی در طول ۵ سال قبل تقدیر و محمدحسین بازگیر بعنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان قم ارائه شد.
بازگیر پیش از این تصدی رئیس دبیرخانه شورای ملی ایمنی زیستی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان را در کارنامه دارد.
منبع:

1402/04/06
12:01:43
5.0 / 5
270
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد