افزایش ارتفاع موج و احتمال پاره شدن تورهای صیادی در جنوب کشور

افزایش ارتفاع موج و احتمال پاره شدن تورهای صیادی در جنوب کشور

به گزارش آبیاری، سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد و افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در جنوب کشور اخطار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد از افزایش وزش باد، افزایش ارتفاع امواج بخصوص دردریای عمان و شرق تنگه هرمز با حداکثر سرعت ۱۲ متر برثانیه و ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر از بامداد جمعه تا ظهر یکشنبه ( ۲۳ تا ۲۵ تیر) در دریای عمان و تنگه هرمز و مناطق ساحلی شرق خلیج فارس اطلاع داد.

در اثر این مخاطره جوی اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و صدمه به قفس های پرورش ماهی، احتمال اختلال در تردد کشتی های تجاری در دریای عمان پیشبینی می شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه های ناشی از این شرایط جوی خودداری از تردد شناورهای سبک بخصوص در دریای عمان و شرق تنگه ی هرمز، خودداری از فعالیتهای تفریحی و شنا و اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد ایمن کشتی های تجاری را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا اخطار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1402/04/22
14:07:02
5.0 / 5
398
تگها: ایمن , سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد