رگبار باران در نوار شمالی کشور

رگبار باران در نوار شمالی کشور

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در شمال کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور و برخی استانها در نواحی دیگر آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط جوی کشور درباره ی وضعیت جوی کشور اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت آینده بارش پراکنده در استانهای ساحلی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و شنبه (۲۴ تیر) رگبار پراکنده و رعد و برق در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استانهای آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: یکشنبه و دوشنبه (۲۵ و ۲۶ تیر) با نفوذ جریانات خنک شمالی و عبور امواج تراز میانی در نوار شمالی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه شنبه (۲۷ تیر) بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: امروز (۲۳ تیر) در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور و در بعضی نقاط استانهای قم، مرکزی، اصفهان و جنوب تهران در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود.

ضیاییان اظهار داشت: یکشنبه و دوشنبه دریای خزر و در پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا شنبه ( ۲۴ تیر) صاف، صاف تا قسمتی ابری در پس از ظهر افزایش باد با احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه ( ۲۵ تیر) صاف تا کمی ابری در پس از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ تیر) اهواز با دمای۵۱ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و طی امروز اردبیل با دمای ۱۴ و۱۳ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1402/04/23
17:04:04
5.0 / 5
330
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد