سازمان هواشناسی هشدار داد

افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج در جنوب کشور

افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج در جنوب کشور

آبیاری: به گزارش آبیاری، سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در جنوب کشور اخطار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار سطح زرد از افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج از بامداد چهارشنبه تا یکشنبه ( ۱۱ تا ۱۵ مرداد) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز چهارشنبه در شرق تنگه هرمز جریانات جنوب شرقی، پنجشنبه در تنگه هرمز، جریانات جنوب شرقی با حداکثر سرعت ۱۲ متر بر ثانیه و عصر پنجشنبه در شمال خلیج فارس، جریانات شمال غربی با حداکثر سرعت ۱۵ متر بر ثانیه، جمعه درتنگه هرمز و خلیج فارس مناطق ساحل و فرا سواحل استانهای خوزستان و بوشهر، شنبه در تنگه هرمز و خلیج فارس مناطق ساحل و فرا سواحل استانهای خوزستان و بوشهر و هرمزگان و سیستان و بلوچستان و یکشنبه در تنگه هرمز و خلیج فارس مناطق ساحل و فرا سواحل استانهای خوزستان و بوشهر و هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیشبینی می شود.

بر اثر این مخاطره جوی اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک، احتمال پاره شدن تورهای صیادی وآسیب به قفس های پرورش ماهی، احتمال اختلال در تردد کشتی های تجاری وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه های ناشی از این شرایط جوی خودداری از تردد شناورهای سبک، خودداری از فعالیتهای تفریحی و شنا، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد شناورهای مسافربری و تمهیدات لازم جهت تردد کشتی های تجاری را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا هشدار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1402/05/11
08:28:43
5.0 / 5
320
تگها: سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد