اعلام وضعیت اضطراری خشکسالی در منطقه کاتالونیا ی اسپانیا

اعلام وضعیت اضطراری خشکسالی در منطقه کاتالونیا ی اسپانیا

به گزارش آبیاری، مقامات منطقه کاتالونیا در شمال شرقی اسپانیا در ۲۴ نقطه وضعیت اضطراری خشکسالی اعلام نمودند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا به نقل از آناتولی، این مقامات همینطور از هفته آینده محدودیت های مصرف آب را آغاز خواهند کرد.
«ساموئل ریس»، مدیر آژانس آب کاتالونیا (ACA) در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: ما درحال عبور از ۳۰ ماه خشکسالی هستیم.
استان «خیرونا» واقع در شمال شرقی منطقه کاتالونیا یکی از نواحی است که بیشترین صدمه را از خشکسالی دیده است.
در شرایط اضطراری، شهرها در این منطقه باید مصرف آب را به ۲۰۰ لیتر در روز محدود کنند. همینطور آژانس آب کاتالونیا اعلام نموده مصرف آب در ماه گذشته میلادی (ژوئیه) به ۲۴۳ لیتر افزوده شد اما با سیاست های جدید، شهرهایی که از حداکثر مصرف آب فراتر می روند، جریمه می شوند.
با تغییر اقلیم موج های گرما نقاط زیادی را در اطراف جهان تحت تأثیر قرار داده است. اسپانیا پارسال میلادی (۲۰۲۲) شاهد سوختن بیشترین نواحی طبیعی در اروپا بود.
کارشناسان می گویند: اروپا دارد با سرعتی دو برابر میانگین جهانی گرم می شود و از آنجائیکه گرمایش اینجا شدیدتر است، احتمال وقوع رویدادهای شدید هم بیشتر شده است و این رویدادهای شدید شامل موج های گرما می شود.
هشت سال قبل داغ ترین سالهای ثبت شده در تاریخ کره زمین بوده است. همینطور طبق گفته کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی و اداره هواشناسی انگلیس، یکی از پنج سال آینده هم تقریبا قطعا گرم ترین سالی بوده که تابحال ثبت شده است و در همین حال دوره بین سالهای ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷ میلادی گرم ترین دوره ثبت شده خواهد بود.
دانشمندان مدت هاست اخطار داده اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای که عموما خود ناشی از سوختن سوخت های فسیلی است، توالی موج های گرما را بیشتر و شدید و کشنده تر می کند. این دانشمندان سال هاست که می گویند دولت ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اقدامات جدی انجام دهند.
منبع:

1402/05/13
12:07:24
5.0 / 5
359
تگها: آب , اقلیم , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد