نتایج یك نظرسنجی نشان داد

انگلیس برای مقابله با موج های گرما آماده نیست

انگلیس برای مقابله با موج های گرما آماده نیست

آبیاری: برمبنای داده های مطالعه ای که آخر هفته گذشته انتشار یافت، امواج گرمای شدید، نگرانی های فزاینده ای در بین انگلیسی ها به وجود آورده و آنها را به این باور رسانده که این کشور به اندازه کافی برای مقابله با گرما و صیانت از مردم مجهز نیست.


به گزارش آبیاری به نقل از آناتولی، بعد از نظرسنجی های اخیر سراسری که نگرانی های فزاینده را نشان داد، صلیب سرخ انگلیس خواهان «فوریت بیشتر و تغییرات فرهنگیِ گسترده تر» در سازگاری با خطراتی مانند موج گرما در سراسر این کشور شده است.
این مطالعه با یادآوری گرمای بی سابقه سال قبل که منجر به مرگ ۳۲۷۱ نفر در این کشور شد، اظهار داشت: بررسی واکنش سال قبل میلادی (۲۰۲۲) در برخورد با امواج گرما در انگلیس نشان داد که سیستم اضطراری فعلی به سختی قادر به مقابله با موج گرما بوده در صورتیکه شواهد فزاینده ای از نتایج اقتصادی قابل توجه نیز وجود دارد.
این مطالعه اشاره کرد: در صورتیکه سیاستمداران تمرکز خودرا بر خطرات گرما می افزایند، ارزیابی پیشرفت اغلب دشوار است.
این مطالعه با عنوان «خلاصه سیاست: درک عمومی از امواج گرما در انگلیس» بیان کرد که ۷۰ درصد از انگلیسی ها نگران تاثیر امواج گرما بر زندگی شان هستند و معتقدند که تغییرات آب و هوایی، گرمای شدید را تسریع می کند.
با این وجود، شکاف واضحی بین آگاهی و اقدام وجود دارد و همین طور خنک نگه داشتن خانه ها برای جلوگیری از تأثیر گرمای شدید و هزینه ها نیز یک چالش شایان توجه است.
در این مطالعه آمده است که ۶۲ درصد از بزرگسالان در انگلیس نگران تأثیر امواج گرما هستند در صورتیکه این رقم در سال ۲۰۲۱ میلادی ۵۱ درصد بوده است.
این در حالیست که ۳۹ درصد نیز معتقدند در صورت بروز موج گرما، دولت این کشور آمادگی لازم برای مقابله با نتایج احتمالی آنرا ندارد.
با این وجود، بیش از یک سوم مردم انگلیس هم فکر می کنند که امواج گرما هم اکنون برای این کشور مشکل ساز نیست اما در آینده مشکل ساز خواهند بود.
از نظر منطقه ای نیز نگرانی در مورد تأثیرات گرما، در لندن، پایتخت انگلیس با ثبت آمار ۷۱ درصد، بالاترین میزان در این کشور را داشته است.
در همین حال، ۳۶ درصد از انگلیسی ها نگران تأثیر امواج گرما نبودند، بااینکه ۶۱ درصد از مردم این کشور نیز اثرات نامطلوب هوای گرم را تجربه کرده اند.
در این مطالعه آمده است: خیلی از مردم انگلیس در طول موج گرما، اقداماتی را برای صیانت از سلامت خود انجام نمی دهند به رغم این که معتقدند این اقدامات مؤثرند.
صلیب سرخ انگلیس در این مطالعه پیشنهاد می دهد که سازگار شدن ساختمان ها و برنامه ریزی شهری «برای مقابله با گرمای داخل و خارج از خانه بسیار اهمیت دارد.»
مقامات محلی در سراسر انگلیس به شکل گسترده به تأثیر امواج گرما بر گروههای لطمه پذیر اذعان کرده اند. با اینحال این امر هنوز به سطح اقدام هدفمند و هماهنگی های مورد نیاز، منجر نشده است.
این مطالعه همین طور بر نیاز به افزایش آگاهی در مورد خطر گرما در کل جامعه و مدیریت جامع و هماهنگ خطر در مقابل امواج گرما تاکید کرده و گفته که دولت انگلیس باید یافتن استراتژی های موثر در مقابل تاثیرات گرمای شدید را در اولویت قرار دهد.
به رغم نگرانی های فزاینده، خیلی از انگلیسی ها از آمادگی این کشور در مقابل امواج گرما مطمئن نیستند و انتظار دارند که مقامات ملی و محلی نقشی پیشرو در پیشبرد اقدامات لازم دراین زمینه ایفا کنند.
شواهد علمی نشان میدهد که امواج گرما به سبب بحران آب و هوایی ناشی از کارهای بشر در این کشور نیز مانند بسیاری دیگر از نقاط جهان درحال شدیدتر شدن است.
بگفته یکی از مقامات ارشد برنامه تغییرات آب و هوایی اتحادیه اروپا، تابستان امسال به احتمال زیاد گرم ترین تابستانی است که جهان تابحال به خود دیده است.
به گزارش آناتولی، این وضعیت، هشداری جدی برای کره زمین است که در دو ماه گذشته در خیلی از مناطق، دماهای بالا و بی سابقه را تجربه کرده است.
«سامانتا برگس»، معاون مدیر خدمات تغییر اقلیم «کوپرنیک» اتحادیه اروپا در مصاحبه ای به خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: بعد از ثبت دماهای بالا در ماه های ژوئن و ژوئیه به احتمال زیاد این تابستان، گرم ترین تابستان در تاریخ هواشناسیِ جهان خواهد بود.
برمبنای داده های کوپرنیک، ششمین ماه از سال جاری میلادی، گرم ترین ماه ژوئن در تاریخ ثبت شده بوده و سال جاری با ثبت دمای بالای روزانه از اوایل ماه ژوئیه نیز همراه بوده است.
به همین دلیل روز ششم ژوئیه به گرم ترین روز در تاریخ هواشناسی تبدیل شد، زمانی که میانگین دمای جهانی به ۱۷.۰۸ درجه سانتیگراد رسید و رکورد قبلی را که مربوط به ماه آگوست ۲۰۱۶ بود، شکست. همین طور سه هفته اول ژوئیه نیز گرم ترین دوره سه هفته ای ثبت شده بوده است.
هشت سال قبل داغ ترین سالهای ثبت شده در تاریخ کره زمین بوده است. همین طور طبق گفته کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی و اداره هواشناسی انگلیس، یکی از پنج سال آینده نیز حدودا بطور قطع گرم ترین سالی بوده که تا حالا ثبت شده است و در همین حال دوره بین سالهای ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷ میلادی گرم ترین دوره ثبت شده خواهد بود.
دانشمندان مدت هاست هشدار داده اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای که عمدتاً خود ناشی از سوختن سوخت های فسیلی است، توالی موج های گرما را بیشتر و شدید و کشنده تر می کند. این دانشمندان سال هاست که می گویند دولت ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اقدامات جدی انجام دهند.
منبع:

1402/05/22
08:03:03
5.0 / 5
262
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد