دستفروشی گوجه فرنگی، پیاز و لیمو ترش آزاد شد؟

دستفروشی گوجه فرنگی، پیاز و لیمو ترش آزاد شد؟

آبیاری: به گزارش آبیاری، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران اسامی شهرهای مجاز برای دستفروشی سه محصول لیمو ترش، پیاز و گوجه فرنگی را اعلام نمود.در میز اقتصاد امروز با موضوع اعلام امادگی شهرداری برای عرضه مستقیم گوجه، لیمو ترش و پیاز با حضور فصاحت، مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران و سراب نشین، معاون بهره برداری و بهداشت سازمان میادین میوه و تره بار انجام شد.

فصاحت، تصمیم بر این شد در عرضه مستقیم سه محصول لیمو ترش، گوجه فرنگی و پیاز شرایطی اتخاذ شد، پیرو هماهنگی هایی که با وزارت جهاد کشاورزی انجام شد، از روز یکشنبه در همه میادین میوه وتره بار لیموترش بصورت مستقیم عرضه می شود.

اگر استقبال شود وانتی ها هم می توانند در محلهای مشخص عرضه مستقیم داشته باشند.
مصرف لیمو ترش تا شهریور بالا است
با توجه به این که میزان مصرف لیمو ترش تا شهریور بالا است. آبگیری در حضور مشتری و هم در میادین بصورت بهداشتی انجام، بسته بندی و بفروش می رسد.

برآوردشده که ۴۰ تن لیمو ترش ارائه شود. اگر استقبال شود به ۱۰۰ تن روزانه می رسد. اگر افراد وانتی یا سایر افراد که توانایی این کار دارند طبق ضوابط می توانند محصول را بفروش برسانند.

لیمو ترش با قیمت ۱۷ هزار تومان بفروش می رسد. گوجه و پیاز فردا قیمت را اعلام خواهیم کرد. حالا ۱۶۸ مرکز برای عرضه تک محصولی این محصول آماده است. حدود ۷۰ مرکز هم بصورت آبگیری آماده هستند.
دست فروشی این محصولات سد معبر نیست
مکان هایی برای عرضه مستقیم، توسط کشاورزان، در نظر گرفته شده است. دست فروشی این محصولات در اطراف میادین میوه وتره بار هم سد معبر محسوب نمی شود.

سراب نشین گفت، ظرفیت عرضه این سه محصول در ۲۵۰ مرکز به انجام می رسد. در ۱۰۰ مرکز آبگیری صورت خواهد گرفت. در بحث قیمت پیاز و گوجه هم به زودی اعلام خواهد شد. همین طور از روز یکشنبه عرضه آبلیمو صورت خواهد گرفت. پیاز و گوجه هم اطلاع رسانی خواهد شد.

فصاحت، هم اکنون لیموترش در بازار میوه و تره بار با قیمت ۲۳ هزار تومان عرضه می شود. با حذف واسطه ها با قیمت حدود ۱۳ هزار تومان به دست ما خواهد رسید. ما هم با قیمت ۱۷ هزار تومان به مشتریان عرضه می نماییم.
غرفه رایگان
کشاورزانی که معرفی نامه از سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان و یا سایر استانها داشته باشند حتما در میادین میوه و تره بار غرفه ای را بصورت رایگان در اختیارشان قرار خواهیم داد. که بتوانند خودشان عرضه مستقیم محصول را داشته باشند.

به گفته او، چندین شهر تهران، کرج، سمنان، خرم اباد، یزد، اهواز، کرمان، بجنورد، بندرعباس، اردبیل، شیراز، ارومیه، رشت، شهرکرد، همدان، یاسوج، یزد و زنجان دستفروشی آزاد اعلام می شود.216

منبع:

1402/06/19
13:08:11
5.0 / 5
300
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد