صادرات ماهی تن به روسیه

صادرات ماهی تن به روسیه

به گزارش آبیاری، مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اخیرا روسیه طالب خرید ماهی تن ایرانی شده است، اظهار داشت: بخش عمده میگوهای ایران، به چین صادر می شود.به گزارش آبیاری به نقل از مهر، آرش ثنائی ضمن اشاره به این که ۷ بندر صیادی و ۴ مرکز تخلیه در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، اظهار داشت: در مجموع یازده مرکز به صیادان این استان خدمات عرضه می دهند. همینطور ناوگان صیادی بیشتر از ۱۰۰۰ فروند و عمده ترین فعالیت صیادی ما صید تن ماهی است.
مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان در رابطه با میزان صید ماهی در سیستان و بلوچستان، اضافه کرد: این استان بیشتر از ۷۰ درصد صید ماهی تن در کشور را داراست و در سال ۱۴۰۱ بیشتر از ۳۰۰ هزار تن از آب های ساحلی برداشت داشتیم. همینطور بیشتر از ۱۴۰ هزار تن در ارتباط با صید ماهیان تنکو است.
ثنائی با اشاره به اینکه هدف توسعه ناوگان دریایی اینست که پس از صید ماهی تن به کنسرو تبدیل نشود، افزود: قیمت این تن در بازار یک و نیم دلار است اما اگر به صورت تازه در بازار فروش برسد حدود ۱۲ دلار می شود که این ماهی تازه تن را می شود به کشورهای حاشیه خلیج فارس و اروپا و کشورهای آسیای مرکزی صادر کرد.
وی در رابطه با بازارهای هدف صادرات ماهی تن، اضافه کرد: حالا کنسرو تن ماهی ایران به کشورهای خارجی شامل کشورهای حاشیه خلیج فارس، امارات عمان، پاکستان، عراق، لبنان و سوریه صادر می شود و اخیرا یک بازار جدید هم پیدا کردیم. بازار روسیه بسیار طالب محصولات آبزی ایران است. حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد صادرات سال قبل ما مربوط کشورهای شمال ایران و روسیه بود.
مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ۹۰ درصد ارزش ریالی صادرات وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با آبزیان است که سهم استان سیستان و بلوچستان از این میزان، بسیار بالاست. بخش عمده ای از ماهی هایی که در ایران مورد استفاده قرار نمی گیرد، به کشورهای چین و تایلند صادر می شوند. همینطور بخش عمده میگوهای ایران، به چین صادر می شود.


منبع:

1402/08/06
14:26:21
5.0 / 5
335
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد