چرا میگوها از چین برگشت

چرا میگوها از چین برگشت

به گزارش آبیاری، تسنیم نوشت:  مدیرکل دامپزشکی استان بوشهربا تکذیب برگشت میگوی صادراتی این استان به علت آلودگی به پساب اظهار داشت: از آغاز سالجاری تا به امروز ۱۱ هزار و ۴۰۰ تن میگوی تولید استان بوشهر صادر و هیچگونه مرجوعی از چین یا سایر کشورها نداشته ایم.مهدی تنگستانی مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر، با تکذیب برگشت میگوی صادراتی این استان از چین به علت آلودگی به پساب عنوان کرد: کل میگوی صادراتی به چین یا دیگر کشورها، برپایه دستور العمل های بهداشتی آنها تولید و صادر می شود و دارای کد شناسایی است.

وی با اشاره به اینکه عمده میگوی کشور در این استان تولید و صادر می شود، اضافه کرد: از آغاز سالجاری تا به امروز ۱۱ هزار و ۴۰۰ تن میگوی تولید استان بوشهر صادر و هیچگونه مرجوعی از چین یا سایر کشورها نداشته ایم.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به اینکه از نظر عملی وجود آلودگی فاضلاب در میگوی امکان پذیر نیست، افزود: مزارع پروش میگوی ما هم دستگاههای پیشرفته ای دارند و خود میگو بشدت به آلودگی حساس بوده و در صورت وجود آلودگی از دست می رود.

وی خاطرنشان کرد: مزارع میگو پرورشی با کانال های فاضلابی که به دریا می ریزد، فاصله بسیاری دارند و آلودگی منتقل نمی شود.

تنگستانی عنوان کرد: در تمام مزارع پرورش میگو دکتر دامپزشک وجود دارد و بررسی های بالینی را انجام می دهند و در تمام مراحل تولید تا فرآوری و بسته بندی و نگهداری برای صادرات نظارت دارند.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر افزود: این اقدامات برای عرضه میگو در بازار داخلی هم صورت می گیرد و پس از صدور گواهی حمل، اجازه خروج از مزرعه و فروش در بازار داده می شود.۲۲۰منبع:

1402/09/21
13:29:34
5.0 / 5
290
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد