با هدف كنترل سیل و رسوب

عملیات آبخیزداری در شمال غرب پایتخت به مرحله اجرا درآمد

عملیات آبخیزداری در شمال غرب پایتخت به مرحله اجرا درآمد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران از اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه های آبخیز شمال غرب پایتخت آگاهی داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا رضا آقائی با بیان این خبر اظهارکرد: با هدف کنترل سیل و رسوب عملیات آبخیزداری در چارچوب اقدامات مکانیکی و بیولوژیک در حوزه های آبخیز فرحزاد، کن و وردیج و واریش با اعتباری حدود ۸ میلیارد تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمده است.

وی افزود: این اقدامات در چارچوب عملیات مکانیکی شامل راه اندازی بندهای سنگی-ملاتی، سنگی – گابیونی، خشکه چین و مرمت سازه های مکانیکی با حجم عملیات ۱۷ هزار متر مکعب اجرایی شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران اشاره کرد: در حوزه آبخیز وردیج-واریش علاوه بر عملیات مکانیکی، اقدامات بیولوژیک شامل راه اندازی هلالی های آبگیر، بذرکاری و مراقبت و آبیاری به میزان ۳۰۰هکتار نیز انجام شده است.

آقائی بر تداوم اجرای پروژه های آبخیزداری در سطح شهرستان تهران تاکید و اظهارکرد: حوزه های آبخیز مشرف به شهر تهران بر اثر بارش های یکباره سبب وقوع سیلاب و خسارات زیادی می شوند که به همین دلیل لزوم ایجاب می کند تا اجرای عملیات آبخیزداری در سطح این شهرستان تداوم یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران وی تصریح کرد: اقدامات آبخیزداری که در بالا دست حوزه های آبخیز انجام می شود شرایطی را فراهم می آورد که علاوه بر کنترل سیلاب و کاهش فرسایش خاک، سبب بهبود فاکتورهای پایداری آب و خاک، پوشش گیاهی و تقویت سفره های آب زیرزمینی می شود.
1399/06/04
18:38:19
5.0 / 5
1693
تگها: آب , سفر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد