چگونه رطوبت پسماندها را كاهش دهیم؟

چگونه رطوبت پسماندها را كاهش دهیم؟

به گزارش آبیاری روزانه حدود ۸۰۰۰ تن پسماند به سایت آرادكوه تهران منتقل و شیرابه زیادی از آنها تولید می شود. این شیرابه ها علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع می توانند آلودگی های زیست محیطی زیادی را به همراه داشته باشند.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، در سایت دفن پسماند آرادکوه روزانه ۲۵۰ متر مکعب شیرآبه پسماند تولید می شود که نقش مهمی در آلودگی آب و خاک دارد این درحالیست که با انجام اقدامات ساده ای می توان حجم شیرابه ها را در مبدا تولید پسماند کم کرد.

*تفاله چای همچون زباله هایی است که می تواند شیرابه تولید نماید. برای جلوگیری از تولید شیرابه از این زباله می توان تفاله آنرا ابتدا در سبد خشک سپس به سطل زباله منتقل کرد.

*پسماند میوه هم همچون زباله های دیگری است که شیرابه دارد بدین سبب برای حذف شیرابه پسماند میوه می توان ابتدا آنرا نازک پوست کند سپس پوست را خشک و به سطل زباله ریخت.

* بعضی از میوه ها همچون هندوانه پوست های حجیمی دارند بدین سبب می توان پوست آنها را ابتدا در اندازه های کوچک خرد و بعد از خشک شدن دور انداخت. با این اقدام هم فضای کمتری اشغال می شود و هم شیرابه زباله را حذف کرده ایم.

*ظروف تتراپک که برای بسته بندی و عرضه مواد لبنی و آب میوه و... استفاده می شود، همچون زباله هایی است که می تواند در تولید شیرابه نقش داشته باشند بدین سبب باید تا حد امکان این ظروف را خالی سپس فشرده نماییم تا داخل آن هیچ رطوبتی باقی نماند.

*برخی افراد ظروف پت را که از آنها برای عرضه نوشیدنی هایی مانند آب معدنی استفاده می شود بعد از نوشیدن چند جرعه داخل کیسه زباله می اندازند. برای جلوگیری از اسراف و حذف شیرابه این پسماند می توانیم آب داخل بطری را نگهداری یا از آن برای آبیاری گلدان ها استفاده نمائیم. بعد از آن بطری را فشرده نماییم و داخل سطل بیندازیم تا با این کار سبب کاهش حجم پسماند و رطوبت آن شویم.

*نکته بعدی این است که این اقدامات سبب می شود که زباله دیرتر بوی نامطبوع بگیرند.

منبع:

1399/06/20
22:34:32
5.0 / 5
1679
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد