وزیر جهاد كشاورزی مطرح كرد:

ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به طرح های جنگل داری

ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به طرح های جنگل داری

به گزارش آبیاری وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: نقدینگی موجود در جامعه می تواند در بخش جنگل و مرتع سرمایه گذاری شود و متخصصان اقتصادی باید در این مساله ورود كنند.


به گزارش روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «کاظم خاوازی» در نشست هم اندیشی با رئیس و مدیران سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهارداشت: ما در سازمان جنگل ها با دو رویکرد اساسی مواجه هستیم که یک بخش مردم و یک بخش، منابع طبیعی مانند آب، جنگل و ذخایر ژنتیکی است.
وی با بیان این که ۲۵ درصد از تنوع زیستی جهان در خاک است اما کسی به آن توجه نمی کند، اظهارداشت: مردم ایران به جنگل و مرتع توجه ویژه ای دارند و ما باید از این ظرفیت عظیم استفاده نمائیم.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر ضرورت ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به طرح های جنگل داری اشاره کرد: نقدینگی موجود در جامعه می تواند در بخش جنگل و مرتع سرمایه گذاری شود و متخصصان اقتصادی باید در این مساله ورود کنند.
خاوازی با تاکید براینکه ورود نقدینگی به بخش جنگل و منابع طبیعی کمک می نماید، اضافه کرد: این سرمایه گذاری می تواند فراتر از گیاهان دارویی و توسعه زراعت چوب باشد.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر ضرورت رفتار مسالمت آمیز با کشاورزان در عرصه های منابع طبیعی، اظهار داشت: نحوه رفتار با مردم مهمست و در بعضی از موارد باید در نحوه برخورد با مردم در استانها تجدیدنظر و دستورالعمل های جدیدی در این رابطه وضع شود.
وی اضافه کرد: در برخورد با زارعین و باغداران که در عرصه های منابع طبیعی کاشت درخت انجام داده اند، مدارا شود.
خاوازی با اشاره به اهمیت توسعه زراعت چوب افزود: باید به فرهنگ سازی برای توسعه زراعت چوب توجه گردد که این زراعت می تواند مشکل اشتغال و پوشش گیاهی را برطرف کند.
وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با سند تحول بخش کشاورزی، اضافه کرد: سند تحول بخش کشاورزی و منابع طبیعی در حال تدوین است و تدوین آنرا شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عهده دارد و برای آن مجری از طرف وزارتخانه تعیین خواهد شد.منبع:

1399/06/24
13:57:04
5.0 / 5
1539
تگها: آب , باغ , جنگل , درخت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد