وزیر جهاد كشاورزی مطرح كرد:

ضرورت توسعه كشاورزی قراردادی با مشاركت اتحادیه های روستایی

ضرورت توسعه كشاورزی قراردادی با مشاركت اتحادیه های روستایی

وزیر جهاد كشاورزی بر ضرورت توسعه كشاورزی قراردادی با مشاركت اتحادیه ها و تعاونی های كشاورزی، روستایی و عشایری كشور تاكید نمود.به گزارش روز پنجشنبه سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران، «کاظم خاوازی» در نشست با مدیران اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های کشاورزی و روستایی و عشایری، تحقق کشاورزی قراردادی را راهکار رفع مشکلات تولید و بازار محصولات کشاورزی عنوان نمود.
وی اضافه کرد: مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی، روستایی و عشایری در توسعه کشاورزی قراردادی در کشور ضروریست.
خاوازی بیان داشت: وزارت جهاد کشاورزی از همکاری اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های بخش کشاورزی در موضوعات رفع موانع تولید و تأمین و توزیع نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی استقبال می کند.
وی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر آماده سازی بسته سیاست گذاری صادرات بخش کشاورزی، خواهان مشارکت اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی برای تحقق این امر شد.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به لزوم عرضه راهکار برای حذف واسطه های غیرضروری در بازاررسانی محصولات کشاورزی، اظهار داشت: طرح روستا بازار به منظور عرضه عمده محصولات کشاورزی با همکاری استارت آپ های بخش کشاورزی به صورت آزمایشی بزودی در استان تهران شروع می شود و در صورت مشارکت فعال اتحادیه ها و تعاونی های تولیدی، این طرح در سایر استان ها هم اجرا خواهد شد.
وی، یکی از اشکالات موجود را نبود اطلاعات و آمار دقیق برشمرد و اظهار داشت: باید بین تشکل ها و وزارت جهاد کشاورزی اعتماد دو طرفه باشد.
خاوازی همینطور تاکیدکرد: باید یک بسته سیاست گذاری صادرات بخش کشاورزی توسط اتحادیه های این بخش تهیه شود.منبع:

1399/07/10
19:27:53
5.0 / 5
1062
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد