حمایت فائو از تلاش ایران برای تامین مالی اقدامات اقلیمی

حمایت فائو از تلاش ایران برای تامین مالی اقدامات اقلیمی

سازمان خواربار و كشاورزی ملل متحد (فائو) از كوشش های ایران برای تقویت ظرفیت دست اندركاران ملی و محلی در زمینه تامین مالی اقدامات اقلیمی حمایت می كند.


به گزارش روز سه شنبه دفتر نمایندگی فائو در تهران، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در امتداد ایجاد بستری جامع جهت پرداختن و رسیدگی به مسائل در رابطه با تغییرات اقلیمی در ایران، با همراهی سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان مرجع صلاحیت دار ملی صندوق اقلیم سبز، حدود ۱۰۰ نهاد و ارگان محلی، ملی و بین المللی را گرد هم آورد و ضمن پشتیبانی از افزایش ظرفیت این نهادها، زمینه گفت و گو و تعامل مشترک آنها بر سر مسائل در رابطه با تامین مالی اقدامات اقلیمی را فراهم نمود.
دست اندرکاران شرکت کننده در این جلسه مشورتی و کارگاه آموزشی دیدگاه های خود درباره ظرفیت های نهادی و فنی کشور و همین طور چالش ها و گام های پیش روی لازم جهت پرداختن و رسیدگی به مسائل در رابطه با تغییرات اقلیمی را به اشتراک گذاشتند.
شرکت کنندگان در این جلسه مشورتی و کارگاه آموزشی همین طور پیشنهادهای ارائه شده درباره چگونگی ارتقای ظرفیت مرجع صلاحیت دار ملی، اصلاح قواعد و مقررات و تدوین اولویت های سیاستی جدید جهت دسترسی و استفاده بهینه از منابع مالی بین المللی بمنظور تامین مالی اقدامات در رابطه با کاهش و سازگاری با تغییرات اقلیمی در کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
به گفته «گرولد بودِکِر»، نماینده فائو در جمهوری اسلامی ایران، «فائو متعهد به تدوین و توسعه سازوکاری فراگیر برای تضمین مشارکت دست اندرکاران است. برگزاری جلسات مشورتی همچون نشست کنونی و ارائه فرصت های یادگیری، ظرفیت شرکای این پروژه را افزایش داده و سبب تحقق مسئله مالکیت کشوری بمنظور سرمایه گذاری در اقدامات در رابطه با کاهش و سازگاری با تغییرات اقلیمی می شود.»
فائو بعنوان نهاد پیشروی سازمان ملل متحد در پیشبرد و هدایت کوشش های جهانی در زمینه توسعه کشاورزی و روستایی پایدار و تاب آور به تغییرات اقلیمی، با ارائه توان و ظرفیت فنی و تخصصی خود به کشورهای عضو، از کوشش های آنها در زمینه برنامه ریزی، دسترسی به منابع تامین مالی و همین طور اجرا و گزارش دهی درباره اقدامات در رابطه با کاهش و سازگاری با تغییرات اقلیمی در کشاورزی و مدیریت منابع طبیعی، حمایت می کند.منبع:

1399/07/17
13:29:40
5.0 / 5
1910
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد