رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خبر داد

مهار كامل آتش سوزی جنگل های گچساران بعد از 4 شبانه روز

مهار كامل آتش سوزی جنگل های گچساران بعد از 4 شبانه روز

كهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران از مهار كامل اتش سوزی جنگل ها و مراتع این شهرستان بعد از ۴ شبانه روز اطلاع داد


«مجید نظری» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: این آتش سوزی در جنگل های و مراتع ارتفاعات مشرف به شهرستان گچساران از ساعت ۱۸ عصر روز سه شنبه ۲۲ مهر ماه شروع شد که بعد از چند مرحله مهار باردیگر شعله ور می شد و با تلاش نیروهای مردمی و منابع طبیعی و محیط زیست جمعه شب مهار و بامداد شنبه بعد از پایش مهار و خاموشی کامل آتش سوزی اعلام گردید.
وی اظهارکرد: نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی استان و شهرستان، بسیج و سپاه، نیروهای مردمی روستاهای "آبریگون"، "دیل"، "چهاربیشه"، "آب چیرک"، "آب توت"، هیئت کوهنوردی شهرستان و انجمن زیست محیطی سبزگامان در مهار و خاموش کردن آتش سوزی کمک و همکاری کردند. البته روز پایای هم شرکت نفت گچساران با اعزام بالگرد جهت انتقال نیرو و تجهیزات کمک کرد.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران در مورد علت آتش سوزی تصریح کرد: علت این آتش سوزی عامل انسانی بوده که به صورت دقیق در حال پیگیری و بررسی است.
نظری خاطرنشان کرد: برآورد اولیه از میزان خسارات وارده ناشی از این آتش سوزی نشان داده است که ۱۵۰ هکتار جنگل و مرتع منطقه طعمه حریق شد که بیشتر مرتعی بوده است.
وی بیان نمود: از آغاز سالجاری تابحال در مجموع ۲۹ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع شهرستان گچساران رخ داده که به دنبال این آتش سوزی ها بیشتر از ۶۰۰ هکتار جنگل و مرتع طعمه حریق شدند.منبع:

1399/07/27
11:52:41
5.0 / 5
1464
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد