واكنش محیط زیست به اعتراض شورای شهر تهران به راه اندازی فاز ۶ كارخانه سیمان

واكنش محیط زیست به اعتراض شورای شهر تهران به راه اندازی فاز ۶ كارخانه سیمان

به گزارش آبیاری درپی انتقاد رئیس كمیته میراث شورای شهر تهران از راه اندازی مجدد واحد شش كارخانه سیمان تهران همزمان با فصل سرما و افزایش غلظت آلاینده ها رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: این واحد فعال و از گذشته مجوزهای لازم را برای فعالیت دریافت كرده بود اما به سبب انتشار آلایندگی، فعالیت آن به صورت موقت متوقف شده بود. حالا خروجی دودكش این كارخانه از استانداردهای مورد تایید محیط زیست برخوردارست.زهره عبادتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به توقف دو ساله واحد ۶ فعالیت کارخانه سیمان تهران اظهارکرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با پیگیری ها، شکایت ها و اخطاریه هایی فعالیت واحد ۶ این کارخانه را به سبب قدیمی بودن و مشکلات در سیستم فیلتراسیون آن به مدت شش ماه متوقف کرد تا این واحد در جهت بهینه سازی سیستم فیلتراسیون جدید اقدامات لازم را انجام دهد البته کارخانه سیمان تهران تا دو سال فعالیت واحد شش را متوقف نگه داشت تا سیستم های فیلتراسیون جدید را نصب کند.

وی اشاره کرد: زمانی که فعالیت ها و خروجی دودکش هر واحد صنعتی در قالب استانداردهای محیط زیست باشد، فعالیت آن واحد در هر زمان یا فصلی از سال مشکلی ایجاد نمی کند البته در صورت تخطی واحدها و کارخانه ها از چارچوب های استاندارد محیط زیست و در شرایط اضطرار آلودگی هوا بر طبق تشخیص کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا در خصوص ضرورت توقف فعالیت واحدهای مختلف از فعالیت تمام واحدهای آلاینده جلوگیری می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری درباره برنامه های گشت و پایش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از واحدها و کارخانه های صنعتی اظهار داشت: باتوجه به وسعت زیاد شهرستان ری و برخورداری آن از بافتی حدودا صنعتی، کارخانه های مختلفی همچون پالایشگاه ها، کارخانه های سیمان، شن و ماسه و صنایع نفتی در این شهرستان استقرار دارند. با این وجود گشت و پایش و نظارت بر واحدهای صنعتی به صورت روزانه انجام می شود خصوصاً در شرایطی که آلودگی هوا و وارونگی دما اتفاق می افتد و پایش های شبانه روزی افزایش می یابد. درپی این گشت و پایش ها اگر واحدی خارج از چارچوب استاندارد محیط زیست فعالیتی داشته باشد با آن واحد برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

عبادتی در آخر اشاره کرد: دودکش های برخی از صنایع بزرگ شهرستان ری به سیستم پایش هوشمند لحظه ای مجهز شده اند و ما می توانیم به صورت شبانه روزی خروجی دودکش این واحدها را بوسیله اینترنت نظارت و کنترل نماییم. کارخانه سیمان تهران نیز یکی از واحدهایی است که خروجی دودکش آن به سیستم هوشمند پایش لحظه ای مجهز است.
1399/08/07
12:32:14
5.0 / 5
1292
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد