مدیرعامل شركت خدمات حمایتی كشاورزی:

70 درصد كودهای شیمیایی توزیعی تولید داخل گران نشدند

70 درصد كودهای شیمیایی توزیعی تولید داخل گران نشدند

به گزارش آبیاری مدیرعامل شركت خدمات حمایتی كشاورزی اظهار داشت: امسال 70 درصد كودهای توزیعی تولید داخل همچون كود اوره شامل افزایش قیمت نشده است.


«حمید رسولی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره نگرانی برخی کشاورزان در استان های مختلف همچون یزد درباب افزایش قیمت کودهای شیمیایی اضافه کرد: این افزایش قیمت ها بر طبق مصوبات دولت بدلیل تغییر نرخ ارز تخصیصی به کودهای وارداتی (فسفاته و پتاسه) اتفاق افتاده و البته ۷۰ درصد از کودهای توزیعی تولید داخل را شامل نشده است.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اظهارداشت: کود اوره همچنان با قیمت بسیار مناسب سال قبل در اختیار کشاورزان قرار می گیرد و هیچ نوع افزایش قیمتی درباب قیمت کود اوره امسال نداشته ایم.
رسولی اشاره کرد: از شروع سال جاری تا حالا بیش از ۱۲ هزار تن کودهای اوره، فسفاته و پتاسه برای کشت محصولات اساسی در استان یزد توزیع شده است و هیچ نوع نگرانی در این خصوص وجود ندارد و امیداوریم با همت کشاورزان این منطقه، بیشتر از سال قبل شاهد برداشت محصولات کیفی کشاورزی باشیم.
رشد ۲۰ درصدی توزیع کودهای شیمیایی نسبت به سال گذشته
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی درباب آخرین وضعیت توزیع کودهای شیمیایی در کشور، اظهار داشت: از شروع سال ۹۹ تا حالا بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن کود اوره در استان های سراسر کشور توزیع شده که نسبت به زمان مشابه در سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.
وی اظهارداشت: مطابق برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی و به میزانی که در جداول توزیع مشخص شده تامین و توزیع کودهای اوره، فسفاته و پتاسه درسراسر کشور انجام گرفته و بر این اساس هیچ نوع نگرانی وجود ندارد.
رسولی اشاره کرد: بدین سبب کشاورزان سراسر کشور برای تامین کود مورد نیاز خود طبق رویه جاری اقدام و برای دریافت سهمیه خود به کارگزاری منطقه خود مراجعه کنند.
۱۰۰ هزارتن ذخیره راهبردی کود فسفات و پتاس
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی درباره کودهای فسفاته و پتاسه اضافه کرد: حالا بیش از ۱۰۰ هزار تن ذخیره راهبردی کودهای مذکور را داریم و در تمامی استانها به میزان کافی از این کودها موجود بوده و برای مصرف در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
رسولی ابراز امیدواری کرد: این تلاش منجر به افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی در سال زراعی جاری شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، خشکسالی و کم آبی های متوالی کشاورزان برخی استانها همچون استان یزد را به شدت تحت فشار قرار داده بطوریکه علاوه بر معظل کاهش درآمد اخیراً با مشکل افزایش قیمت کودهای شیمیایی در کشت پاییز نیز روبرو شده اند.منبع:

1399/09/10
22:53:38
5.0 / 5
1114
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد