هوای قابل قبول پایتخت طی برخی ساعات امروز

هوای قابل قبول پایتخت طی برخی ساعات امروز

به گزارش آبیاری برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت الان (۱۱ آذر ماه) در محدوده قابل قبول است. این در حالیست كه كیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته برای گروه های حساس ناسالم بود و برقراری این شرایط طی امروز هم پیشبینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز (۱۱ آذر ماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها همراه با افزایش تردد خودرو ها است.

طی روز با عدم وزش باد مؤثر شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد ازاین رو انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی بماند. در اواخر وقت هم پیشبینی می شود که با افزایش ترافیک و تداوم شرایط آرام جوی، تجمع ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوای پایتخت شود و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۱۲ آذر ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. بااین حال با آغاز تردد خودرو ها در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس دورازانتظار نخواهد بود.

طی روز با افزایش ناپایداری و رشد ابر و احتمال بارش پراکنده در بعضی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد که بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت. با تداوم شرایط مساعد جوی و بارش باران تا ساعات پایانی فردا (۱۲ آذر ماه) پیشبینی می شود که در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۰۷ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۸ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/09/11
23:24:35
5.0 / 5
1359
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد