قیمت مرغ به ثبات می رسد

قیمت مرغ به ثبات می رسد

به گزارش آبیاری نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی اظهار داشت: با عنایت به تأمین نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری انتظار می رود در ایام پیش رو بازار مرغ به ثبات برسد و این محصول با نرخ مصوب عرضه می شود.


حبیب اسدالله نژاد در گفت وگوی تلویزیونی گفت: هفته گذشته شاهد افزایش سهمیه اختصاصی به واحدهای مرغداری به میزان ۳۰ درصد بودیم و بوسیله سامانه بازار گاه ۸۰ درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری با همکاری وزارت صنعت و جهاد کشاورزی تامین شد.
وی اضافه کرد: این مساله موجب می شود که انگیزه جوجه ریزی در میان واحدهای مرغداری افزایش یابد و تمام توان خودرا برای تولید بیشتر به کار گیرند.
نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی اشاره کرد: با ادامه روند تامین نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری شاهد ثبات قیمت مرغ در بازار خواهیم بود و با تامین ۱۰۰ درصد مرغ مورد نیاز کشور، این محصول با نرخ مصوب ارائه شود.
اسدالله نژاد اشاره کرد: حالا مشکل اینجاست که بعد از خرید نهاده ها بوسیله سامانه بازار گاه توسط مرغداری ها، بارگیری و تحویل بار به این واحدها بوسیله تجاری که اقدام به واردات و فروش نهاده ها می کنند، با کندی صورت می گیرد که امید است این مشکل نیز سریعا برطرف شود و واحدهای مرغداری با آرامش بیشتری به تولید اهتمام ورزند.
وی همین طور اظهار داشت: به سبب وضعیت تامین و توزیع نهادها با نرخ های مصوب، صنعت مرغ گوشتی با کاهش تولید و افزایش قیمت این محصول روبرو شده است.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، روزهای اول آذرماه قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار به بیش از ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده، همین طور در بعضی استانها با کاهش عرضه گوشت مرغ روبرو می باشیم.
محمدرضا طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در واکنش به این مساله اظهار داشت: به سبب کمبود نهاده ها و افزایش هزینه های تولید با کاهش رغبت تولیدکنندگان روبرو می باشیم که همین مورد سبب کاهش تولید مرغ شده است.
محمدعلی کمالی مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی نیز اصرار کرد مرغی که در بازار عرضه می شود، مربوط به جوجه ریزی مهرماه است که به حد نصاب نرسیده یعنی طبق پیش بینی ها باید ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام می شد اما به سبب کمبود نهاده ها نزدیک ۹۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: طبق تصمیم شرکت پشتیبانی امور دام، توزیع مرغ منجمد و گرم در سراسر کشور تا رسیدن قیمت مرغ به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ادامه خواهد داشت.
منبع:

1399/09/16
13:12:18
5.0 / 5
1092
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد