انتقال بیشتر از چهار تن لاشه پرندگان آنفلوآنزایی از سطح تالاب میقان بوسیله بالگرد

انتقال بیشتر از چهار تن لاشه پرندگان آنفلوآنزایی از سطح تالاب میقان بوسیله بالگرد

به گزارش آبیاری مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از انتقال لاشه پرندگان جمع آوری شده از سطح تالاب میقان بوسیله بالگرد اطلاع داد.رضا میرزائی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: به دنبال بروز بیماری آنفلوآنزای پرندگان در تالاب میقان اراک، در ۲ هفته اخیر تعداد ۱۱۲۱ لاشه پرنده تلف شده توسط محیط زیست از سطح این زیستگاه طبیعی جمع آوری شده است.

وی اضافه کرد: به دنبال بازدید استاندار از تالاب و هماهنگی های انجام شده با ستاد مدیریت بحران اقدامات لازم در مورد انتقال لاشه های جمع آوری شده در مرکز تالاب که با حاشیه حدود ۵ کیلومتر فاصله، بوسیله یک فروند بالگرد (هلال احمر) در کیسه های مخصوص، در مجموع با وزن تقریبی بیشتر از چهار تن انجام شد.

میرزایی بیان نمود: این کیسه ها به محل دفن انتقال داده شد و دفن بهداشتی به همراه آهک پاشی انجام شد.

وی با اشاره با این که همه روزه علاوه بر جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه ها، گشت، کنترل و پایش منطقه به صورت مشخص، منظم و مستمر در حال انجام می باشد، تصریح کرد: جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه پرندگان تلف شده در تالاب میقان تا پاکسازی کامل منطقه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خاطرنشان کرد: به علت پیشگیری از بروز آنفلوآنزای حاد پرندگان در این منطقه، تردد به مناطق اطراف این تالاب همچنان ممنوع می باشد و از شهروندان خواسته می شود در صورت مشاهده لاشه پرندگان به هیچ عنوان به آن دست نزنند و مراتب را برای پیگیری به محیط زیست و دامپزشکی اطلاع دهند.
1399/09/16
20:57:45
5.0 / 5
1254
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد