هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای تهران و پنج شهر دیگر

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای تهران و پنج شهر دیگر

آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای شش شهر کشور تا اواسط هفته هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: پایداری توام با سکون هوا امروز(۲۲ آذرماه) در شهرهای تهران، اصفهان و اراک، فردا (۲۳ آذرماه) در شهرهای تهران، اصفهان، اراک و کرج، دوشنبه (۲۴ آذرماه) در شهرهای تهران، اصفهان، اراک، کرج و مشهد و سه شنبه (۲۵ آذرماه) در شهرهای تهران، اصفهان، اراک، کرج، قزوین و مشهد سبب افزایش غلظت و انباشت آلاینده ها می شود.

این شرایط جوی منحربه رشد شاخص کیفیت هوا در حد گروه های حساس و در صورت افزایش تردد تبدیل آن به شاخص ناسالم برای تمام گروه ها تبدیل خواهد شد بدین سبب کاهش تردد در سطح شهر، جلوگیری از حضور افراد لطمه پذیر خصوصاً کودکان، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی در فضای باز سفارش می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ نیز به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/09/22
12:29:52
5.0 / 5
1195
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد