وضعیت قرمز هوای تهران در ۱۳ ایستگاه سنجش كیفیت هوا

وضعیت قرمز هوای تهران در ۱۳ ایستگاه سنجش كیفیت هوا

به گزارش آبیاری کیفیت هوای پایتخت درحال حاضر با میانگین ۱۳۳ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد این درحالیست که الان کیفیت هوا در ۱۳ ایستگاه از ۲۷ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، برپایه آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در ایستگاه های پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، شادآباد منطقه (۱۸)، شریف (منطقه ۲)، شهرداری (منطقه ۱۰) شهرداری منطقه ۱۱، شهرداری منطقه ۲۱ و پارک رازی (منطقه ۱۱) ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.

علاوه بر این ها کیفیت هوا در ایستگاه های پارک سلامت (منطقه ۱۷)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، پارک قائم (منطقه ۱۸)، دانشگاه تهران (منطقه ۶) و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار دارد.

درحالی کیفیت هوای تهران در ۱۳ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد که روز گذشته (۲۳ آبان) کیفیت هوا تنها در شش ایستگاه سنجش هوت مبین هوای ناسالم برای همه افراد بود.

بر اساس این گزارش در ۱۰ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در مناطق مختلف تهران - همچون ایستگاه اقدسیه (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۱۹، مسعودیه (منطقه ۱۵)، میدان فتح (منطقه ۹) - هوای ناسالم برای گروه های حساس هستند.

هوای ناسالم برای گروه های حساس در ایستگاه های پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، ژئوفیزیک (منطقه ۶)، شهرداری منطقه ۱۵ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) هم گزارش شده است.

در این بین کیفیت هوا در ایستگاه های پونک، شهرداری منطقه ۴، گلبرگ (منطقه ۸) و ستاد بحران (منطقه ۷) در شرایط قابل قبول است.

بر اساس پیشبینی های سازمان هواشناسی آلودگی هوا در کلان شهرها همچون تهران تا دو روز آینده کماکان ادامه دارد. ازاین رو سفارش می شود که افراد از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند همینطور لازم است که مبتلایان به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان، کودکان و زنان آبستن فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل خویش را کاهش دهند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.1399/09/24
14:11:44
5.0 / 5
1183
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد