رئیس اتاق بازرگانی بوشهر:

10 هزارتن میگوی پرورشی در سردخانه های بوشهر مانده است

10 هزارتن میگوی پرورشی در سردخانه های بوشهر مانده است

به گزارش آبیاری رئیس اتاق بازرگانی بوشهر اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت خیلی از رستوران ها و هتل ها در خارج و داخل کشور و تحریم های ظالمانه موجب شد تا 10 هزارتن از میگوی پرورشی تولید امسال این استان در سردخانه ها بماند.


خورشیدگزدرازی روز پنجشنبه به ایرنا اعلام نمود: کاهش تقاضا در بازار کشور چین بعنوان مشتری اصلی میگوی پرورشی ایران صادرات این محصول را با مشکل جدی مواجه کرده است.
وی بیان کرد: در زمان حاضر ۱۰ هزار تن میگو پرورشی تولید این استان در سردخانه ها دپو شده و این زنگ خطر جدی برای این صنعت و استان بوشهر بعنوان بزرگترین قطب تولید این آبزی در کشور است.
گزدرازی افزود: چنانچه تا آخر سال میگوهای پرورشی مانده در سردخانه ها صادر نشود تولیدکنندگان میگوی پرورشی با بحران روبرو خواهند شد.
وی اظهار داشت: انتظار است باتوجه به بازارهای هدف جدید و تسهیل امور صادرات توسط دولت مشکل صادرات میگو پرورشی استان بوشهر برطرف شود.
گزدرازی گفت: با ماندن میگو در سردخانه‎ها علاوه بر اینکه با گذشت زمان تولید آنها، رغبت خریداران کم می‎شود، هزینه‎های زیاد سنگین نگهداری نیز به تولیدکنندگان تحمیل می ‏شود.
وی تصریح کرد: با تعطیلی بعضی از رستوران‎ها و هتل‎ها در اثر کرونا این رویه موجب شد بازار داخلی میگوی پرورشی نیز با چالش همراه شود.
رئیس اتاق بازرگانی بوشهر اضافه کرد: انتظار است با چاره‎اندیشی مناسب هر چه سریع‎تر زمینه فروش میگوهای تولید استان بوشهر فراهم گردد.
استان بوشهر امسال بیش از ۲۳ هزار تن میگوی پرورشی تولید کرد.
ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورش این استان بطور معمول از نیمه دوم اردیبهشت آغاز و تا نیمه مرداد ماه به طول می انجامد و کار برداشت نیز از اواخر شهریور آغاز و تا آبان ادامه دارد.
امسال تولید ۵۲ هزار تن میگوی پرورشی در کشور پیش بینی شده بود.منبع:

1399/10/11
18:48:33
5.0 / 5
1594
تگها: آب , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد