چالش های دفع پسماند در تهران كمتر از استان های شمالی و ساحلی نیست

چالش های دفع پسماند در تهران كمتر از استان های شمالی و ساحلی نیست

به گزارش آبیاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف مکان مناسب برای بازیافت پسماندهای صنعتی اضافه کرد: ساماندهی وضعیت تفکیک پسماند از مبدأ باید در استان تهران مورد توجه قرار گیرد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، عبدالرضا چراغعلی در پنجاه و دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان تهران با اشاره به واگذاری اراضی به بخشداری شریف آباد اظهار داشت: واگذاری چهار هکتار از اراضی کولیک به بخشداری شریف آباد برای دفع نخاله های ساختمانی تصمیمات لازم گرفته شد. این مساله در کارگروه زیربنایی مطرح و مسیر قانونی طی خواهد شد و گزارش ها و نظراتی که سازمان محیط زیست بر روی آنها تاکید دارد جهت بررسی این مساله ارسال خواهد شد.
وی ادامه داد: در مورد عملکرد ساماندهی واحدهای بازیافت پسماندهای شهرستان ری نیز قرار شد در صورت نیاز از سایر ظرفیت های استان استفاده گردد. یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در موضوع مدیریت پسماند بحث تامین مکان مناسب برای بازیافت پسماندهای صنعتی در استان تهران است.
وی افزود: اهمیت چالش های زیست محیطی و دفع پسماند در استان تهران از استان های شمالی و ساحلی کشور کمتر نیست بدین سبب باید نشست ها به صورت منظم برگزار و توجه ویژه ای در امتداد ساماندهی امور و حل این چالش ها داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به اهمیت تفکیک پسماند از مبدأ و انجام اقدامات موثر در این عرصه اظهار داشت: بااینکه تفکیک زباله ها از مبدأ از گوشه و کنار شهرستان های تهران به شکل جزیره ای در حال انجام می باشد اما امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی و سایر دستگاهها و توجه جدی به این مساله به زودی شاهد اجرای این مهم در سطح استان تهران باشیم.
منبع:

1399/10/16
11:37:49
0.0 / 5
1147
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد