استاندار :

۹ هزار میلیارد ریال طرح كشاورزی سال جاری درهرمزگان به بهره برداری می رسد

۹ هزار میلیارد ریال طرح كشاورزی سال جاری درهرمزگان به بهره برداری می رسد

به گزارش آبیاری ایرنا- استاندار هرمزگان اظهار داشت: ۴۲۸ طرح کوچک و بزرگ در بخش کشاورزی استان با سرمایه گذاری ۹ هزار میلیارد ریال تا آخر سال جاری به بهره برداری می رسد.


فریدون همتی یکشنبه شب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اضافه کرد: ۳۷۷ طرح ساخت گلخانه با سرمایه گذاری هفت هزار و۵۰۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای بیشتر از ۲ هزار نفر و راه اندازی ۴۰ واحد صنایع تبدیلی با یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری از مهم ترین طرح های قابل افتتاح بخش کشاورزی است.
وی بیان داشت: در حوزه صنعت، معدن وتجارت نیر سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال طرح در دهه فجر سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد که برای ۶ هزار نفر شغل بوجود می آورد.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: همینطور ۷۲ طرح گردشگری شامل ساخت مجتمع های گردشگری و پذیرایی، هتل، اقامتگاه بومگردی و سنتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان درحال اجراست.
همتی یادآورشد: ۱۲ مورد از این طرح های گردشگری با سرمایه گذاری بیشتر از ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۳۲۴ نفر تا آخر سال جاری و ۲۰ طرح با سرمایه گذاری ۲هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال و اشتغال برای ۶۳۳ نفر تا آخر دولت به بهره برداری می رسد.
وی در مورد تولید صنایع بزرگ استان هم اظهار داشت: تولیدات فولاد، آلومینیوم، سیمان و روی هرمزگان در ۹ ماهه سال جاری هفت هزار و ۹۲۷ میلیون تن بوده که در همسنجی با سال گذشته هشت درصد رشد داشته است.
استاندار هرمزگان در این جلسه در مورد تعیین تکلیف واحدهای تولیدی تملیکی بانکهای استان هم اظهار داشت: هیچ از بانکهای استان حق تعطیل کردن کارخانه تملک کرده را ندارد.
او همینطور ضمن اشاره به اجبار اجرای مصوبه های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان در شرایط جنگ اقتصادی تصریح کرد: مسئولان دستگاههای اجرایی استان در صورت عمل نکردن به مصوبه های این کارگروه به مراجع قضایی معرفی می گردند.
در این جلسه با مصوبه کارگروه تسهیل و رفع تولید هرمزگان، با بخشودگی جریمه بدهی یکی از شرکتهای صنعتی استان به تأمین اجتماعی و درخواست ۳۰ متقاضی تسهیلات صنعتی، صنفی و کشاورزی استان به ارزش ۴۲۵ میلیارد ریال موافقت شد.منبع:

1399/10/22
17:38:48
0.0 / 5
1099
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد