موردی از ریزش ملخ صحرایی در آبادان مشاهده نشد

موردی از ریزش ملخ صحرایی در آبادان مشاهده نشد

مدیر جهاد کشاورزی آبادان به فعالیت چهار گروه پایش ملخ صحرایی در زمین های کشاورزی و نخلستان های این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال موردی از ریزش ملخ های مهاجم در شهرستان آبادان مشاهده نشده است.


حسن دشتی نژاد چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: کارشناسان پایش در چارچوب گروه های دیده بانی به منظور پایش و رصد ملخ صحرایی (دریایی) در مناطق مرزی همچون حاشیه بهمنشیر و اروندرود مستقر می باشند.
وی اضافه کرد: در یک ماه گذشته تعداد اندکی ملخ توسط گروه های پایش در اروندکنار مشاهده شد و نمونه ها برای آزمایش به مرکز استان خوزستان ارسال گردید که با عنایت به اندک بودن تعداد آنها احیانا این ملخ ها از سال قبل در این منطقه حضور داشتند.
دشتی نژاد به جانمایی محل فرود هواپیمای سمپاش در صورت احتیاج به سمپاشی هوایی در آبادان اشاره نمود اظهار داشت: محلی در راه جاده اروندکنار - چوئبده به منظور فرود هواپیمای سمپاش در نظر گرفته شد که در این خصوص هماهنگی لازم با سازمان حفظ نباتات کشور هم شده است.
وی افزود: همینطور در صورت مشاهده دسته های ملخ دریایی از پهباد سمپاش هم استفاده خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان بیان داشت: پارسال برای مبارزه با ملخ دریایی از پهباد سمپاش و دستگاه سمپاش "یو وی" پشت ماشین در روستای فیاضیه و شنه استفاده شد.
دشتی نژاد از بهره برداران و کشاورزان خواست در صورت مشاهده ملخ دریایی از راه سامانه ۱۳۱ و یا به مراکز کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی اطلاع دهند.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا بهمن ماه سال قبل ملخ صحرایی (دریایی) در شهرستان ساحلی هندیجان مشاهده شد.
همچنین اسفندماه سال قبل ملخ صحرایی در منطقه قمیجه آبادان رصد شد.
آبادان ۱۳ هزارو ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی و بیشتر از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر نخل خرما دارد.


1399/11/01
22:46:12
0.0 / 5
1047
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد