۱۶ و هفت دهم میلیون قطعه جوجه ‎ریزی در بوشهر انجام شد

۱۶ و هفت دهم میلیون قطعه جوجه ‎ریزی در بوشهر انجام شد

ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: در 10 ماه امسال 16 میلیون و 700 هزار قطعه جوجه‎ریزی در این استان انجام و منجر به تولید 28 هزار تن گوشت مرغ شد.


محمدتقی منوچهری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: که از این مقدار حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه‎ در دی ماه انجام شد و پیش بینی شده در بهمن ماه یکهزار و ۸۴۵ تن گوشت مرغ در این استان تولید شود.
وی بیان کرد: پیش بینی جوجه ریزی برای ۲ ماه پایانی سال جاری نیز در استان بوشهر چهار میلیون قطعه است که با این شرایط مشکلی برای تامین گوشت مرغ موردنیاز مردم این استان ایجاد نخواهد شد.
منوچهری گفت: قیمت مرغ زنده حالا در استان بوشهر ۱۵ هزار و ۵۰۰، کشتارگاه ۲۱ هزار و ۲۰۰ و گوشت مرغ آماده مصرف نیز ۲۲ هزار و ۲۰۰ تومان و نرخ تخم مرغ نیز هر کیلوگرم ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: استان بوشهر سالانه ۱۳ هزار و ۸۰۰ تن مصرف تخم مرغ دارد که از این مقدار تنها حدود یکهزار تن در این استان تولید و مابقی از سایر استانها تامین می شود که چنین رویه ای در بحث کنترل بازار قدرت مانور را از استان می گیرد.
وی تصریح کرد: برای متعادل سازی بازار با هماهنگی شرکت پشتیبانی امور دام ۴۵ تن تخم مرغ از اصفهان آماده حمل به شهرستان های دشتی، کنگان، دیر و تنگستان با قیمت هر کیلو ۱۷ هزار تومان است.
منوچهری اظهار نمود: پیگیری برای افزایش سهمیه استان بوشهر همچنان در حال انجام می باشد تا وضعیت بازار تخم مرغ این استان هر چه زودتر به تعادل برسد.
وی افزود: امسال ۷۷ هزار و ۴۵۰ تن نهاده‎ دامی در استان بوشهر توزیع شد که از شروع آبان ماه با هوشمند شدن سامانه بازارگاه قسمت عمده‎ای از مشکلات در حوزه تامین نهاده مرغ گوشتی و دام در این استان حل شده است.
منوچهری اضافه کرد: حالا در سامانه بازارگاه تامین نهاده موردنیاز بخش ‏های دام و خوراک آبزیان در حال هوشمند شدن است که با تحقق این مهم بخش زیادی از مشکلات تامین نهاده برای واحدها حل خواهد شد.


1399/11/07
13:27:22
0.0 / 5
1387
تگها: آب , شركت , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد