رییس سازمان تحقیقات خبر داد:

پیشبینی تولید ۲۰ درصدی بذر هیبرید در سه سال آینده

پیشبینی تولید ۲۰ درصدی بذر هیبرید در سه سال آینده

به گزارش آبیاری رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش كشاورزی با اشاره به تشكیل كمیته سه جانبه برای تولید داخلی بذر هیبرید، پیشبینی كرد: با برنامه های در نظر گرفته شده ظرف سه سال آینده ۲۰ درصد این بذر در داخل كشور تولید شود.


به گزارش روز سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، «کامبیز بازرگان» تصریح کرد: از آغاز سال کمیته مشترکی متشکل از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت علوم و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل مسیر تولید بذر هیبرید شکل گرفته است.
رییس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی اضافه کرد: اعطای وام کم بهره، حمایت های آموزشی و پاسخگویی به سایر نیازهای شرکت هایی که وارد تولید بذر هیبرید می شوند از وظایف این کمیته است تا با پشتیبانی از تولید داخلی بتوانیم از وابستگی به واردات بذر بکاهیم.
بازرگان افزود: هم اکنون به ۱۸ شرکت مجوز ورود به تولید بذر هیبربد داده شده و انتظار می رود این شرکت ها به زودی وارد فرایند تولید شوند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه تولید داخلی بذرهای هیبرید مبحث بسیار مهمی است خاطرنشان کرد: انتظار می رود با برنامه های در نظر گرفته شده ظرف سه سال آینده ۲۰ درصد این بذر در داخل کشور تولید شود.منبع:

1399/04/04
12:05:49
5.0 / 5
2390
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد