هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد

هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد

بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و الان (15 بهمن ماه) در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است و پیش بینی می شود که این شرایط تا فردا ادامه خواهد داشت.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از از آنست که بامداد امروز (۱۵ بهمن ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است که ناشی از شرایط پایدار جو، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

حاکمیت جو آرام و پایدار طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت موجب خواهد شد با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و پیش بینی می شود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی امشب (۱۵ بهمن ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

صبح فردا (۱۶ بهمن ماه) با افزایش تردد خودرو ها در مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود. طی روز نیز برقراری جو آرام و نسبتا پایدار تجمع آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت. با ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۱۶ بهمن ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۷ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۵ است وکیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
1399/11/15
18:03:52
0.0 / 5
1236
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد