كاهش محسوس دما در بخشهایی از كشور از امروز

كاهش محسوس دما در بخشهایی از كشور از امروز

به گزارش آبیاری مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز، پنجشنبه در نیمه غربی کشور و جمعه در مرکز شمال شرق و بخش هایی از شرق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد اظهار نمود: این کاهش دما حدود ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به پیشبینی کلی وضع آب و هوا بر مبنای نقشه های همدیدی و آینده نگری، اظهار داشت: امروز، پنج شنبه ۳۰ بهمن ماه، ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و غرب فارس، بوشهر، اصفهان و غرب یزد بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیشبینی می شود.
وی ادامه داد: همپنین در آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز جمعه، اول اسفندماه در خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گیلان، مازندران، گلستان، کرمان، فارس، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده و وزش باد شدید رخ می دهد اظهار داشت: روزهای شنبه، دوم اسفند و یکشنبه، سوم اسفند در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور، غرب سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز و دوشنبه در شرق سواحل دریای خزر بارش برف و باران پیشبینی می شود.
ضیاییان افزود: همینطور روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در استان های کرمان، هرمزگان، جنوب فارس و خراسان جنوبی هم رگبارهای پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.
وی با بیان اینکه امروز، پنجشنبه در نیمه غربی کشور و جمعه در مرکز شمال شرق و بخش هایی از شرق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد اظهار نمود: این کاهش دما حدود ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود. پنجشنبه در غرب، جنوب غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و برخی مناطق جنوب شرق کشور به جهت وزش باد شدید پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد که به جهت افزایش ارتفاع برف در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی در ایام پنجشنبه و جمعه احتمال وقوع بهمن در این مناطق وجود دارد. همینطور از امروز تا یکشنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج است.
ضیائیان وضعیت جوی پایتخت را هم پیش بینی نمود و اظهار داشت: امروز، پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه دمای هوای تهران در کمترین و بیشترین حالت خود بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد، فردا جمعه، اول اسفند بین ۵ تا ۱۱ درجه سانتیگراد و روز شنبه، دوم اسفندماه بین ۳ تا ۱۲ درجه سانتیگراد متغیر خواهد بود. همینطور امروز آسمان تهران ابری، همراه با بارش باران در بعدازظهر افزایش باد و رگبار باران با احتمال رعد و برق پیشبینی می شود.
منبع:

1399/12/01
23:50:00
0.0 / 5
1076
تگها: آب , هوا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد