مشاور وزیر جهاد كشاورزی خبر داد:

افزایش 44 درصدی مدیران زن در وزارت جهاد كشاورزی در سه سال اخیر

افزایش 44 درصدی مدیران زن در وزارت جهاد كشاورزی در سه سال اخیر

به گزارش آبیاری مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان اعلام نمود: تعداد مدیران زن در رده های میانی و پایه ستاد و سازمان ها، موسسه ها و شرکت های تابعه وزارتخانه از سال 96 تا حالا 44 درصد و در استانها 102 درصد رشد را نشان میدهد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «فروغ السادات بنی هاشم» اضافه کرد: تعداد مدیران زن مشتمل بر همه سازمان ها، موسسه ها و شرکت های تابعه بدون احتساب پست کارشناس مسوول از ۱۳۹ نفر در سال ۹۶ به ۲۰۰ نفر در سال ۹۹ رسیده است.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان گفت: در استانها نیز تعداد مدیران زن از ۳۵۶ نفر در سال ۹۶ به ۷۲۰ نفر امسال رسیده که افزایش ۱۰۲ درصدی را نشان میدهد.
وی، انتصاب مدیران زن در این سال ها را در مجموع رضایت بخش توصیف کرد و اظهار داشت: بیشتر انتصاب های زنان در رده های مدیران میانی و پایه انجام شده و در ستاد وزارتخانه نیز فقط دو پست مدیریتی عالی به بانوان اختصاص یافته است.
بنی هاشم بیان داشت: برمبنای آخرین گزارش ها، از ۲۰۰ پست مدیریتی که در اختیار زنان قرار دارد فقط چهار درصد آن پست مدیرکلی و بقیه مدیران میانی و پایه محسوب می شوند.
وی افزود: تنها بانویی که توانسته است به پست مدیر عالی برسد در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بوده است.
مدیرکل دفتر توسعه کارهای کشاورزی زنان روستائی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از نیمی از مدیران زن دارای مدرک فوق لیسانس و دکتری هستند.
وی اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد زنان شاغل در وزارت جهاد کشاورزی دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند و در زیر بخش های تخصصی کشاورزی به کار اشتغال دارند.
بنی هاشم با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه اظهار داشت: از نظر تحقق اهداف ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه شورای عالی اداری در مورد احراز پست های مدیریتی توسط زنان، در ستاد وزارت جهاد کشاورزی ۱۶ درصد پست های مدیریتی در اختیار زنان قرار دارد.
وی افزود: نسبت پست های مدیریتی زنان در استانها فقط هشت درصد است.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان گفت: وزارت جهاد کشاورزی امور مربوط به بانوان شاغل را بوسیله کمیسیون امور بانوان وزارتخانه که نماینده همه معاونت ها، سازمان ها، موسسه ها و شرکت های تابعه در آن حضور دارند، دنبال می کند.
وی اضافه کرد: کمیسیون امور بانوان برمبنای سیاست های حوزه بانوان و خانواده که از معاونت امور زنان و خانواده ابلاغ می شود، دو هدف تحقق ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه در زمینه احراز پست های مدیریتی توسط زنان و برنامه ریزی برای ارتقای مهارت های فردی، اجتماعی و مدیریتی زنان را بطور مشخص دنبال می کند.
بنی هاشم اظهار داشت: این کمیسیون برای تحقق این اهداف، دوره های آموزشی برگزار می نماید و در عین حال رایزنی، شناسایی و معرفی بانوان صاحب صلاحیت برای احراز پست های مدیریتی را به صورت مستمر انجام می دهد.
وی، آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به حوزه زنان و خانواده را یکی دیگر از برنامه های کمیسیون امور بانوان وزارت جهاد کشاورزی عنوان نمود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، بتازگی وزیر جهاد کشاورزی اعلام نمود: حالا ۱۰ میلیون نفر جمعیت زنان روستایی و عشایری داریم که افزون بر ۶ میلیون نفر از این زنان با سن حدود ۱۸ سالگی در این بخش فعالیت دارند.منبع:

1399/12/04
13:32:41
0.0 / 5
1077
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد