كاهش ۱۸ درجه‎ ای دمای هوا در بعضی نقاط كشور

كاهش ۱۸ درجه‎ ای دمای هوا در بعضی نقاط كشور

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دمای هوا بین ۸ تا ۱۸ درجه سانتیگراد در بیشتر نقاط کشور اطلاع داد و اظهار داشت: طی پنجشنبه (۷ اسفندماه) در تهران بارش برف و باران خواهیم داشت.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه از بعد ازظهر امروز (۵ اسفند) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر همراه با ریزش هوای سرد بارش پراکنده برف و باران در گیلان و مازندران شروع می شود، اظهار نمود: فردا (۶ اسفند) بر شدت بارش در این استان ها افزوده می شود و گستره آن مناطقی همچون اردبیل، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در سمنان و شرق تهران را فرا می گیرد.

وی افزود: به تدریج از بعد ازظهر روز چهارشنبه (۶ اسفند) در خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، لرستان، ایلام و جنوب و نوار غربی اصفهان هم بارش پراکنده باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف رخ می دهد.

ضیاییان با اعلان اینکه طی روز پنجشنبه (۷ اسفند) با گسترش فعالیت هر دو سامانه شمالی و جنوبی در بیشتر مناطق کشور به جز مناطق جنوبی، جنوب شرقی و شرق هرمزگان شاهد بارش خواهیم بود، اظهارکرد: طی روز جمعه (۸ اسفند) در سواحل غربی دریای خزر، بخش هایی از مرکز و جنوب شرق و طی روز شنبه (۹ اسفند) در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و مناطقی از جنوب شرق بارش باران و برف دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف و در مناطق جنوبی همراه با رعد و برق است همینطور طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۶ و ۷ اسفند) دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل بین ۸ تا ۱۲ درجه کاسته می شود.
احتمال وقوع کولاک برف در مناطق کوهستانی و گردنه های شمالی البرز
ضیاییان ضمن اشاره به اینکه باتوجه به کاهش قابل ملاحظه دما انتظار می رود بارش طی روز چهارشنبه (۶ اسفند) در مناطق جلگه ای دریای خزر به شکل باران و برف باشد، اظهار داشت: طی این روز به سبب وزش باد به نسبت شدید احتمال کولاک برف در مناطق کوهستانی و گردنه های شمالی البرز هم وجود دارد.

وی اضافه کرد: دمای هوا طی روزهای چهارشنبه و بخصوص پنجشنبه (۶ و ۷ اسفند) در شمال شرق بین ۱۲ تا ۱۸ درجه از روز پنجشنبه تا جمعه (۷ و ۸ اسفند) در دامنه های جنوبی البرز، شرق و جنوب شرق کشور بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت.

ضیاییان ضمن اشاره به اینکه دریای خزر طی روز چهارشنبه متلاطم و طوفانی همراه با وزش باد شدید و طی روز پنجشنبه (۷ اسفند) هم مواج خواهد بود، اظهارکرد: از بعد ازظهر امروز (۵ اسفند) تا روز جمعه (۸ اسفند) خلیج فارس و طی امروز و فردا شرق دریای عمان مواج پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار نمود: از بعد ازظهر روز چهارشنبه و طی روز پنجشنبه (۶ و ۷ اسفند) به تدریج در جنوب شرق، شرق، بخش هایی از شمال شرق و مرکز کشور و طی روز جمعه (۸ اسفند) در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در بعضی نقاط پیشبینی می شود همینطور از اواخر وقت روز چهارشنبه و طی روز پنجشنبه باتوجه به افزایش سرعت وزش باد، خیزش گرد و خاک در جنوب خوزستان دور از انتظار نیست.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۶ اسفند) قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید، در بعد ازظهر افزایش ابر و با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۷ اسفند) هم ابری، گاهی همراه با افزایش باد، به تدریج کاهش دما و مه رقیق همراه با بارش باران و برف و با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1399/12/05
14:07:35
0.0 / 5
1631
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد